33° Parçalı az bulutlu
  • EURO 6.50
  • DOLAR 5.74

Bismil Fen Lisesi başarıya doymuyor

Bismil - 6 Mart 2019 10:17 A A

2017-2018 eğitim-öğretim yılında açılan Bismil Fen Lisesi, daha yeni kurulmasına rağmen gerek akademik, gerekse sportif ve soysal projelerle adından söz ettirmeye devam ediyor.

“OKUL DEMEK; SANAT VE SPOR DEMEK”

Bismil Fen Lisesi Müdürü Mehmet Aydın, okul deyince ilk akla gelen şeyin, sınav ve sınavlarda elde edilecek başarı olduğunu ifade ederek, “Ancak unutulmamalıdır ki okul, aynı zamanda öğrencilerimizin sosyalleşebileceği, sanatsal ve sportif olarak kendilerini geliştirebilecekleri ortamlardır. Okullarımızı bu tür etkinliklerle donatmak öğrenciyi hem motive edecek hem de akademik olarak başarısı artıracaktır. Nitekim bakanlığımızın da 2023 Eğitim Vizyonunun özü budur. Özellikle sanatı, sporu seven ve destekleyen bir ilçe Milli Eğitim Müdürüne sahip olmamız bizim için büyük şans. Sizlerin aracılığıyla İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Aydın AK’a okulumuza kurulduğu ilk günden beri vermiş olduğu destekten dolayı teşekkür ediyorum. Kendileri çeşitli yarışmalarda derece alan öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi tebrik etmek için okulumuza bir ziyaret gerçekleştirdiler” dedi.

“ÇOK SAYIDA SPORTİF VE AKADEMİK BAŞARILAR ELDE ETTİK”

Okulun aldığı Sportif ve Akademik başarılara değinen Aydın, şöyle dedi: “Bu yıl 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle il genelinde yapılan kompozisyon yarışmasında öğrencimiz Ahmed Ammar Arif Tekin İl 1.si olmuş, yine aynı öğrencimiz 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla yapılan yarışmada ilçe 1.si olmuştur.12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma münasebetiyle yapılan kompozisyon yarışmasında öğrencimiz Yasemin Aydın il 1.si olmuştur. Okul Sporları kapsamında öğrencimiz Münir Armanç Çuhadar kurbağalama 50 metrede İl 1.si , serbest 50 ve 100 metrede İl 2.si olmuştur. Yine Dart Sporu Genç erkeklerde İl 4.sü olduk. Wushu ve Satranç Kızlarda ilçemizi devam eden müsabakalarda temsil etmeye devam ediyoruz. Yine TÜBİTAK Bilim Fuarına projelerimiz kabul edildi. TEKNOFEST Proje yarışmasına da yapay zeka ile ilgili iddialı bir konu ile başvurumuzu yaptık. Eğitimde ikinci yılımız ve birçok dalda dereceler almaya başladık, bu da bize daha iyi işler yapmak için motive ediyor” şeklinde konuştu.

AK: ‘MERMERİ DELEN SUYUN GÜCÜ DEĞİL, SÜREKLİLİĞİDİR’ İLKESİ İLE HAREKET ETTİK

Bismil İlçe Milli Eğitim Müdürü Aydın Ak ise, 4 yıl önce Bismil’e geldiğinde eğitimde gördüğü ve eksik bulduğu şeyleri gece gündüz çalışarak nasıl değiştirebiliriz diye çok düşündüğünü belirterek, “Başarının bir anda yakalanamayacağını ancak azim ve kararlılıkla ve tabi ki ekip ruhuyla bu işin başarılabileceği noktasında kendimizi ve ekibimizi ikna ettik. Biliyorsunuz “Mermeri delen suyun gücü değil, sürekliliğidir” biz de eğitimde başarıyı sürekli ve kalıcı hale getirmek için kolları sıvadık. Çok şükür hedeflerimizi büyük ölçüde gerçekleştirdik. Yalnız bir iki okuldan değil birçok okulumuzdan değişik dallarda başarılar alıyoruz. Bu başarılar bizleri ziyadesi mutlu ve motive ediyor” ifadelerini kullandı.

Ak, Bismil’de Fen Lisesinin kuruluşu ile ilgili olarak da şunları söyledi:

“Diyarbakır’ımızın yoğun nüfuslu ilçelerinden biri olan Bismil’imizde tür olarak eksik olan en önemli okullarımızdan biri de fen lisesiydi. Çünkü ortaokulda üzerinde durduğumuz ve neticede liselere giriş sınavında yakaladığımız başarıyı yükseköğretim sınavında da yakalayabilmemiz için zeki çocuklarımızı bu ilçede tutacak bir okula ihtiyacımız vardı. Ve Fen lisesini açarak bu ihtiyacımızı karşılamış olduk. Okulumuza geliş sebebim gerek sportif gerek bilimsel olarak başarılara imza atan okulumuzun idare, öğretmen ve idarecilerini tebrik etmek, başarılar dilemek ve her zaman yanlarında olduğumuzu belirtmekti. Sizler aracılığıyla bu dillek ve temennilerimizi belirtmiş olduk”

Bu haber 767 kez okundu.
Bismil - 10:17 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.