19° Açık
  • EURO 6.52
  • DOLAR 5.77

Bismil Fen Lisesi ‘Mat’ Etti

Bismil - 21 Mart 2019 11:19 A A

Bismil Fen Lisesi, kurulduğu günden beri okulun sadece eğitim öğretimden ibaret olmadığı, öğrencilerinin sosyal, kültürel ve sportif anlamda da gelişmesi için bir dizi etkinlik yapıyor. Özellikle Dart, Wushu, Futbol, Voleybol, Satranç gibi okul sporlarında il düzeyinde elde ettiği başarılarla ön plana çıkıyor.

Daha önce 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kompozisyon yarışmasında il 1.si, 24 Kasım Öğretmenler günü kompozisyon yarışmasında ilçe 1.si, 12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma kompozisyon yarışmasında il 1.si olmuştu. TÜBİTAK 4006 kodlu proje yarışmasında projesi geçen Diyarbakır’ın iki Fen Lisesinden biri olmuştu. Başarıları bunlarla da sınırlı olmayan okul, Wushu sporunda da İl 1.si ve son olarak Genç Kızlar Satrançta takım olarak İl 1. si olarak güçlü rakiplerin arasından sıyrılarak bölge şampiyonasına katılmaya hak kazandı. Ayrıca İstanbul Uzay, Havacılık ve Teknoloji Festivaline (TEKNOFEST) İHA (İnsansız Hava Araçlarının yazılım ve tasarımı) konusu ile başvuru yapan ve projesi kabul gören Bismil Fen Lisesi, bu konudaki çalışmalarını sürdürüyor

AK: “BAŞARI BİR EKİP İŞİDİR”

Kısa sürede yakaladığı başarılarını tebrik etmek için okula ziyarette bulunan Bismil İlçe Milli Eğitim Müdürü Aydın Ak, Başarının bir ekip işi olduğunu belirterek, “Bu anlamda en iyi ekibin bizde olduğunu biliyoruz. Biz sadece akademik anlamda değil; kültürel, sportif ve sanatsal alanda da çocuklarımızın başarısı için çabalıyoruz. Ve bu çabamızı ve desteğimizi sunmaya devam edeceğiz. Daha büyük işler başarmak için hep beraber çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Bu haber 803 kez okundu.
Bismil - 11:19 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.