29° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Bismil’de bir köy coronavirüs nedeniyle karantinaya alındı

Bismil - 28 Mayıs 2020 22:17 A A

Bismil’in Aşağı oba köyü, yeni tip Coronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında karantinaya alındı.

Edinilen bilgiye göre, Diyarbakır’da ikamet eden bir kişi, ilçeye bağlı Aşağı Oba köyünde anne ve babasını ziyarette gitti. Ziyaret sonrası şahsın yüksek ateş ve öksürük şikâyeti ile hastaneye kaldırılmasının ardından yapılan tetkiklerinde Coronavirüs testi pozitif çıktı. Vakanın tespit edilmesi üzerine salgının kontrol altına alınması için Kurşunlu Umumi Hıfzıssıha Kurulu kararınca köyün ikinci bir değerlendirmeye kadar karantinaya alınmasına karar verildi.

Jandarma ekipleri, karantina altındaki yerleşim yerlerinin giriş ve çıkışlarını kontrol altına alırken, sadece sağlık personellerinin kontrollü girişine izin veriyor. Köyde meydana gelebilecek arıza veya ihtiyaçlar doğrultusunda yetkililer köye kolluk birimleri gözetiminde giriş çıkış yapabilecek.

Sağlık ekipleri, karantina altındaki köylerdeki çalışmalarını sürdürürken, Vefa Sosyal Destek Grubu ekipleri ve İlçe Tarım müdürlüğü de ihtiyaçları karşılıyor.

Ayrıca Bismil Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Kerem Süleyman Yüksel’in talimatlarıyla tarımsal faaliyetlerin sürdürülmesi için İlçe Tarım Müdürü ve ekipleri, köy halkının köy sınırlarında kalma koşulu ile hayvanların otlanması ve tarla işlerini eksiksiz bir şekilde yapılıyor.

Kaynak: İLKHA

Bu haber 707 kez okundu.
Bismil - 22:17 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.