17° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Bismil’de ‘Mimar Öğretmenler’ semineri

Bismil - 7 Aralık 2018 11:52 A A

Bismil’de aday öğretmenler, rehber öğretmenler ve okul öncesi öğretmenlere yönelik, ‘Mimar Öğretmenler’ konulu seminer düzenlendi.

Bismil İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Erdemliler Hareketi Derneği iş birliği ile düzenlenen seminerde, yeni göreve başlayan öğretmenler, okul öncesi ve rehber öğretmenlere yönelik öğretmenlik mesleğinin önemi, esasları ve nitelikleri konusunda bilgilendirme yapıldı.

Seminerde, Dicle Üniversitesinden İsmet Kaya, öğretmenlik mesleğini “Samimiyet, Vizyon, Takım, Anlam ve Şikayet” anahtar kelimeleriyle ele aldı.

Yaptığı işe anlam katan insanların en mutlu insanlar olduğunu vurgulayan Kaya, “Öğrenciye aşkla, sevgiyle bakan öğretmen en mutlu öğretmendir. Karanlığa lanet edeceğinize bir mum da siz yakın.” diyerek eğitimde şikayet etmek yerine çözüm odaklı olmanın önemini vurguladı.

“TÜM ÖĞRETMENLERİMİZ İDEALİSTİR”

Konuşmaların ardından İlçe Milli Eğitim Müdürü Aydın Ak, yaptığı konuşmada, öğretmenlere yönelik seminerlerin her hafta düzenlendiğini söyledi. Hayat felsefesinin sürekli yenilik ve değişim üzerine kurulması gerektiğini dile getiren Ak, “Bir toplumda ekmekten sonra en çok muhtaç olunan şey eğitimdir. Eğitiminde en asli ögesi öğretmendir. Çünkü öğretmen; eğitimin başlangıcı, uygulayıcısı ve geliştiricisidir. Toplumun inşasında da en önemli etken ve asli unsur olduğu için biz onlara “Mimar Öğretmenler” diyoruz. Bizim okullarımızda üç beş tane idealist öğretmen yoktur. Tüm öğretmenlerimiz idealisttir. Tüm öğretmenlerimiz çocuklara sadece bilgisini değil, bilgisinden önce sevgisini, saygısını, coşkusunu veriyor. Yüreklere, canlara dokunuyor.” diye konuştu.

Ak, konuşmasını Dicle Üniversitesi Araştırma görevlisi İsmet Kaya ve Erdemliler Derneği başkanı Atilla Kaymaz’e teşekkür ederek sonlandırdı.

Bu haber 1424 kez okundu.
Bismil - 11:52 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.