19° Açık
  • EURO 6.31
  • DOLAR 5.73

Bismil’den Kick Boksta Tarihi Başarı

Bismil - 24 Mayıs 2019 15:39 A A

4. Uluslararası Kick Boks Şampiyonası’nda Bismil’i temsil eden Beden Eğitimi Öğretmeni Uğur Selçuk Öner tarihi bir rekora imza attı.

Dünya Kick Boks Organizasyonları Birliği ve Türkiye Kickboks Federasyonu tarafından 04-07 Mayıs 2019 tarihleri arasında Uluslararası 4. Türkiye Açık Kick Boks Şampiyonası Antalya’da düzenlendi.

29 ülkeden 2 bin 500 sporcunun mücadele ettiği şampiyonada büyükler kategorisi 79 kilo sıkletinde Tepe Dicle Ortaokulu Beden Eğitimi Öğretmeni Uğur Selçuk Öner Avrupa Kupası 3.sü oldu.

Kick Boks gibi katılımı oldukça yoğun olan bir spor dalında üçüncülük madalyası kazanılmasının önemli olduğunu belirten Tepe Dicle Ortaokulu Müdürü Hüseyin Çın ve Beden Eğitimi Öğretmeni Uğur Selçuk Öner, Bismil İlçe Milli Eğitim Müdürü Aydın Ak’ı makamında ziyaret ederek Türkiye Şampiyonası ile ilgili bilgiler verdi.

“GURUR VERİCİ BİR TABLO İLE KARŞILAŞTIK”

İlçe Milli Eğitim Müdürü Aydın Ak, Gurur verici bir tabloyla yine karşı karşıya olduklarını ifade ederek, “Öğretmenimizin Kick Boks branşında büyük bir başarıyla ilçemizi temsil etmesi takdiri şayandır. Diğer branşlarda başarılı olduğumuz gibi Kick Boks branşında ne kadar başarılı olduğumuzu bir kez daha ispat ettik. Biz her zaman söylüyoruz. Başarının her zaman arkasındayız. Akademik başarıların yanı sıra yaşam, sanat, spor, kültür gibi hangi kategoride olursa olsun başarılarımızı katlayarak arttırmaya devam ediyoruz. Ben şahsım adına ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz adına öğretmenimiz Uğur Selçuk Öner’i tebrik ediyor ve öğretmenimizin bu başarısının öğrencilerinin de başarısı olmasını diliyorum.” dedi.

Ziyaret, İlçe Milli Eğitim Müdürü Aydın Ak ile hatıra fotoğrafı çektirilmesinin ardından sona erdi.

Bu haber 928 kez okundu.
Bismil - 15:39 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.