33° Parçalı az bulutlu
  • EURO 6.50
  • DOLAR 5.74

Bismilli kız öğrenciler Çanakkale’ye uğurlandı

Bismil - 22 Şubat 2019 21:53 A A

Bismil Belediyesi, başarılı öğrencileri kültürel geziler ile ödüllendirmeyi sürdürüyor. 2018/2019 Eğitim-Öğretim yılında, ilçemizde okul sporlarında derece alan kız öğrenciler, öğretmenleri eşliğinde İstanbul-Edirne-Çanakkale’nin tarihi, doğal ve kültürel mekânlarını dolaşacak.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün organizesi ile Fatih Anadolu Lisesi Kız Futbol Takımı ve Bismil Anadolu Lisesi Kız Voleybol Takımı, Türkiye Şampiyonasında gösterdikleri başarıdan dolayı Bismil Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Kerem Süleyman Yüksel tarafından ‘Tarihin en şanlı yazıldığı yerlere (İstanbul, Edirne, Çanakkale) geziye gönderilerek ödüllendirildi.

22 Şubat Cuma günü Kaymakamlık binası önünde buluşulup, İstanbul’a seyahat etmek üzere Diyarbakır Havaalanına doğru hareket edilecek. Uçak seyahati sonrasında ilk olarak İstanbul’a varılacak. Tekne ile Boğaz Turu’nun ardından ekip, Futbolcu Tanju Çolak ile görüşecek.

Gezi kapsamında öğrenciler, Sultan Ahmet Camii, Miniatürk, Yeni Camii, Sultan Abdülhamid Han Türbe ziyaretinin ardından Edirne’ye hareket edilecek. Edirne’de, Selimiye Camii, Edirne Taş Köprü, Sultan Beyazid Külliyesi ve Ali Paşa Çarşısı gezilecek. Geziler sonrası Çanakkale’ye doğru yola çıkılacaktır. Çanakkale’nin tarihi yarımadası, Truva atı ve Aynalı Çarşısı gezilecek. Tarihin şanlı şehirleri yakından tanınıp görülecek. 

Bu haber 748 kez okundu.
Bismil - 21:53 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.