Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Bismilli Kızlar Bilim yolunda

Bismil - 24 Aralık 2018 17:20 A A

Bismil Mesleki ve teknik Anadolu Lisesi yiyecek ve içecek hizmetleri öğrencileri ve öğretmenleri, Bismil Belediyesi´nin desteğiyle mesleki bilgi becerilerini arttırmak üniversite sınavı öncesi alanlarını tanımak üniversiteler hakkında bilgi almak için Konya ve Ankara’ya düzenlenen geziye katıldı.

İLK ZİYARET TORKU’YA

Bismilli kızlar gezi programına ülkenin yerli ve milli gücü Torku’yu ziyaret ederek başladı. Torku’ya ait Çumra şeker kampüsünü gezen öğrenciler şeker ve çikolata üretimi hakkında bilgi alarak Torkunun üretim modelinden çok etkilendiklerini beyan ettiler. Öğrenciler Torku ziyaretlerinin ardından Konya  bilim merkezi, Mevlana müzesi ve kelebekler vadisini ziyaret ederek Konya programlarını tamamladılar.

ANKARA’DA VEKİL ERDOĞAN İLE GÖRÜŞTÜLER

Bismilli kızlar gezi programının ikinci ayağı olan Ankara’da da Ankara milletvekili Asuman Erdoğan ve Hempa Çocuk Dernek başkanı İbrahim Enes Duruay ile buluşarak tecrübelerinden faydalanıp fikir alışverişinde bulundular. Programlarına Hacı Bayram Veli üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları bölümü ziyaret ederek devam eden öğrenciler bölüm ve üniversite hakkında bilgi aldı.

ÖZEL HAREKÂT BAŞKANLIĞINI ZİYARET ETTİLER

Öğrenciler program dâhilinde 15 Temmuz gecesi saldırıya uğrayan Gölbaşı Özel Harekat Başkanlığını ziyaret ettiler. Öğrenciler özel harekat başkanlığını ziyaretleri sonrası Gölbaşı Belediyesi´nin ev sahipliğinde Mogan gölünde tekne turu yaptılar.

ÖNCE ANITKABİR SONRA KÜLLİYE’Yİ GEZDİLER

Gezi programlarının son günü Anıtkabir´i ziyaret eden öğrenciler son durakları olan Cumhurbaşkanlığı külliyesini ziyaret ederek külliyeyi gezme fırsatı elde etti.

AK: “ÖĞRENCİLERİMİZİN UFKUNU AÇTIK”

Bismil İlçe Milli Eğitim Müdürü Aydın Ak, Milli eğitim müdürlüğü olarak öğrencilerin ufkunu genişletmek, motivasyonlarını arttırmak amacıyla çeşitli geziler düzenlediklerini anımsatarak, “Bu gezilerle çocuklarımızın hayal gücünü artırıp vatanımıza, milletimize, devletimize faydalı evlatlar yetiştirmektir. Çocuk bir toplumun geleceğini oluşturan önemli unsurdur. En güzel yatırım insana çocuğa yapılan yatırımdır. Bugünde bunlara bir yenisini Bismil Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencilerimizin katılımı yeni bir halka daha ekledik. Bu gezinin düzenlenmesi için en büyük desteği bize veren ilçe kaymakamımız ve belediye başkanımız Sayın Kerem Süleyman YÜKSEL beye öğrencilerimi en iyi şekilde ağırlayıp ufuklarını açan Torku yetkililerine, Sayın vekillerimize, Cumhurbaşkanlığı yetkililerine ve gezi programının oluşturmasında emeği olan öğretmenimiz Serkan Anıl Gök’e çok teşekkür ederim” dedi.

Geziye katılan öğrenciler ise, gezi programından çok keyif aldıklarını, hem eğlendiklerini hem de öğrendiklerini dile getirerek, Başta Bismil Kaymakamı ve Belediye başkanı Kerem Süleyman Yüksel ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Aydın Ak’a teşekkür ettiler.

Bu haber 1167 kez okundu.
Bismil - 17:20 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.