33° Parçalı az bulutlu
  • EURO 6.50
  • DOLAR 5.74

Bismilli Öğrencilerin Bilek Güreşi Başarısı

Bismil - 20 Şubat 2019 14:32 A A

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen 2018-2019 Sezonu Okullar Arası Bilek Güreşi İl Birinciliği tamamlandı.

Okul sporları kapsamında, birçok sporcunun katılımıyla Diyarbakır Seyrantepe Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirilen Okullar Arası Yıldızlar Bilek Güreşi müsabakalarında Bismil İlçesi’ndeki Fatih Anadolu Lisesi öğrencileri büyük bir başarı elde etti.

Yapılan yarışmada, Ahmet Özer- 75 kiloda, Yunus Çelebi – 65 kiloda, Şevin Çavdar- 65 kiloda ve Fatih Aydın- 70 kiloda İl Birincisi oldu.

DİYARBAKIR’I YALOVA’DA TEMSİL EDECEKLER

Oldukça çekişmeli geçen müsabakalar sonucunda dereceye giren sporculara kupa ve madalyaları düzenlenen tören ile verildi.  İl birinciliği müsabakalarında sağ ve sol kolda kendi sıkletlerinde dereceye giren sporcular 20-24 Mart 2019 Tarihinde Yalova’da düzenlenecek Okullar arası Bilek Güreşi Türkiye Birinciliği müsabakalarında Diyarbakır’ı temsil edecekler.

Müsabakalara hazırlayan Fatih Anadolu Lisesi Beden Eğitimi Öğretmeni Abdulkadir Oruç, Öğrencilerin güzel performans sergilediklerine işaret ederek, “Bunda öğrencilerin vakit sınırlaması olmadan okulun özel yerlerinde fedakarca çalışmalarının da etkisi var. Bizlere bu konularda yardımcı olan Okul Müdürümüz Nevzat Koluman´a teşekkür ediyorum. Bize başarılarıyla mutluluk sağlayan öğrencilerimize de çok teşekkür ediyorum. Başarılarının devamını diliyorum.” dedi.

Öğrencilerin başarı sevincini paylaşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Aydın Ak ise, derece alan sporcuları tebrik ederek, başarılarının devamını diledi.

Bu haber 825 kez okundu.
Bismil - 14:32 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.