36° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

‘Bit pazarı’ koronavirüs tedbirleri kapsamında kaldırıldı

Bağlar - 7 Haziran 2020 15:17 A A

Diyarbakır’da halk arasında “Bit Pazarı” olarak bilinen ikinci el ürünlerin satıldığı pazar, Bağlar Belediyesi ve emniyet güçlerinin ortak çalışmasıyla Yeni Tip Koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında kaldırıldı.

Daha önce Sur içinde   kurulan ve ikinci el ürünlerin satıldığı pazar olarak bilinen İkinci El Pazarı, Sur’da meydana gelen olaylardan sonra Bağlar’daki Koşuyolu Parkı alanına taşınmıştı. Giyimden elektronik ürünlere kadar ikinci el eşyaların satıldığı pazar,Yeni Tip Koronavirüs (Kovid-19) önlemleri kapsamında kaldırıldı.

KARAR TEBLİĞ EDİLDİ, ALAN BOŞALTILDI

Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Hasan Basri Güzeloğlu’nun talimatı üzerine çalışma başlatan Bağlar Belediyesi ve emniyet güçleri, pazar esnafına alınan kararı tebliğ ederek kurulan stantları kaldırarak alanı boşalttı.

Zabıta ve polis ekiplerinin çalışmasından sonra burada stant açan vatandaşlar eşyalarını toplayarak ayrıldı.

Bu haber 598 kez okundu.
Bağlar - 15:17 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.