33° Açık
  • EURO 6.31
  • DOLAR 5.70

BM Komisyonundan Büyükşehir’e ziyaret

Diyarbakır - 12 Haziran 2019 13:09 A A

BM Parlamenterler Arası Birlik Komisyonu üyeleri, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Selçuk Mızraklı’yı ziyaret etti.

Bir dizi görüşme gerçekleştirmek üzere Türkiye’ye gelen Birleşmiş Milletler (BM) Parlamenterler Arası Birlik Komisyonu üyeleri, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Selçuk Mızraklı, heyeti protokol kapısında karşıladı. Heyete ziyaretleri için teşekkür eden Mızraklı, BM’nin taşıdığı misyonunun önemi üzerinde durarak ziyaretin kendileri için anlamlı olduğunu belirtti.

‘YERİNDE GÖRMEK ÖNEMLİ’

Ardından Parlamenterler Arası Birlik Komisyonu adına konuşan Gabriella Cuevas ise Türkiye’nin olağanüstü bir süreçten geçtiğini söyledi. Cuevas, gelişen olayları medyada takip etmenin yerine, yerinde görmenin önemine değinerek, bu tür görüşmelerin olayların anlaşılması noktasında önemli bir yer tuttuğunu kaydetti. İstanbul’da görüşmelerinin olacağını aktaran Cuevas, sağlıklı bilgi almak için mümkün olduğu kadar fazla taraf ile bir araya gelmeyi düşündüklerini söyledi.

 Konuşmaların ardından görüşme basına kapalı bir şekilde devam etti. Parlamenterler Arası Birlik Komisyonu üyeleri, Büyükşehir Belediyesi’nden önce Diyarbakır Valiliği’ni de ziyaret etti.

Bu haber 423 kez okundu.
Diyarbakır - 13:09 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.