27° Açık
  • EURO
  • DOLAR

Bölge Baroları Meclis Başkanı ile görüştü

Bölge - 17 Mayıs 2019 09:38 A A

Açlık grevleri için devreye giren bölge baro başkanları Meclis Başkanı ile görüştü.

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu ve Diyarbakır Baro Başkanı Cihan Aydın’ın da aralarında bulunduğu 7 ilin baro başkanı, açlık grevleri ve ölüm oruçlarının sonlanması için kritik bir görüşme yaptı.

Aralarında Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu ve Diyarbakır Baro Başkanı Cihan Aydın’da bulunduğu 7 ilin baro başkanı, açlık grevleri ve ölüm oruçlarının sonlanması için Meclis Başkanı Mustafa Şentop ile Kamu Denetçisi Şerefek Malkoç ile bir araya geldi. Mecliste yapılan görüşmede Diyarbakır Baro Başkanı Cihan Aydın, açlık grevleri ve ölüm orucu eyleminin sonlanması için meclisin sorumluluk almasını istedi.

OLUMLU BİR İZLENİMLE AYRILDIK

Basına kapalı yapılan görüşme sonrası sosyal medya hesabından kısa bir açıklama yapan Diyarakır Baro Başkanı Cihan Aydın, kritik görüşmeye ilişkin şu paylaşımı yaptı, “TBB Başkanı M. Feyzioğlu ve TBB YK üyeleri; Batman, Bingöl, Siirt, Şırnak, Tunceli ve Van Baro Başkanlarının katılımı ile “açlık grevlerini ve ölüm oruçlarını” TBMM Başkanı M. Şentop ve Kamu Denetçisi Şeref Malkoç ile görüştük. Olumlu bir izlenim ile ayrıldık.”

Bu haber 600 kez okundu.
Bölge - 09:38 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.