23° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Bozuk ve tarihi geçmiş gıdalar imha edildi

Bağlar - 13 Aralık 2019 21:21 A A

Diyarbakır’ın merkez Bağlar ilçesinde gıda toptancılığı yapan bir esnafın talebi doğrultusunda iş yerine gelen zabıta ekipleri, bozuk ve tarihi geçmiş gıdaları araçlara yükleyerek imha etmek üzere çöp sahasına götürdü.

Diyarbakır’ın merkez Bağlar ilçesi Gıda Toptancıları Sitesi’nde, bir esnafın talebi üzerine, zabıta ekipleri tarafından iş yerinde bulunan bozuk ve tarihi geçmiş gıdalar çöp sahasına götürülerek imha edildi.

Bağlar Belediyesi tarafından büyük bir titizlikle sürdürülen gıda denetimleri sonrası esnaftan örnek bir davranış geldi. Gıda Toptancıları Sitesi’nde esnaflık yapan bir işletme, ellerinde tarihi geçmiş gıdalar bulunduğunu Bağlar Belediyesi zabıta ekiplerine bildirerek imha edilmesi için destek istedi. Vatandaşın bu duyarlı davranışı üzerine harekete geçen zabıta ekipleri, talepte bulunan iş yerine giderek bozuk ve tarihi geçmiş gıdalarla ilgili tespit yaptı.

Daha sonra belediye araçlarına yüklenen tarihi geçmiş gıdaları çöp sahasına götüren zabıta ekipleri, insan sağlığı için tehlike arz eden bu gıdaları imha etti.

Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, insan sağlığına büyük önem verdiklerini ve bunun için de gıdaların sağlıklı olması konusunda daha titiz çalışmalar yaptıklarına dikkat çekerek duyarlı tutumlar sergileyen esnaf ve vatandaşlara teşekkür etti.

Beyoğlu, “Vatandaşlarımızın ve esnafımızın duyarlı davranışlarının sağlamış olduğu destekle denetimlerimizi sıkı bir şekilde sürdüreceğiz.” dedi.

Bu haber 913 kez okundu.
Bağlar - 21:21 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.