28° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Bozulmuş et ve süt ürünlerine suçüstü

Bağlar - 13 Ekim 2020 14:29 A A

Bağlar Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü’ne bağlı gıda denetim ekiplerinin gerçekleştirdiği denetimler acı bir tabloyu da ortaya çıkardı. Bağcılar bölgesinde çok sayıda bozulmuş  et ve süt ürünleri ele geçirilerek işyerleri hakkında yasal işlem uygulandı.

Pandemi süreciyle birlikte önem derecesi artan gıda sağlığı ile ilgili çalışmaları yoğunlaştırdıklarını belirten Başkan Hüseyin Beyoğlu, “Milletimizin sağlığını hiçe sayan vicdan ve merhamet yoksunları için gerekli tüm cezai işlemleri en üst seviyede uyguluyoruz” dedi.

İnsanlığın yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını ile boğuştuğu kritik süreçte her zamankinden daha fazla önem kazanan gıda sağlığı konusunu ihmal eden gıda zehir tacirleri yakayı ele verdi. Diyarbakır’ın merkez Bağlar ilçesinde belediye ekipleri tarafından gerçekleştirilen denetimlerde toplum sağlığını hiçe sayanlar tespit edilerek yasal işlem uygulandı. Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından Bağcılar bölgesinde bir iş yerinde bozulmuş ve tahriş edilmiş çok sayıda et ve et ürünü,bir iş yerinde de son kullanma tarihi geçmiş olan  süt ve süt ürünlerine rastlandı. Ekiplerin el koyduğu ürünler imha edilerek işletmeler hakkında yasal işlem başlatıldı.

“KİMSENİN MİLLETİMİZİN SAĞLIĞI İLE OYNAMAYA HAKKI YOK”

Gıda sağlığının çok hassas bir konu olduğunu belirten Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, daha önce rutin olarak gerçekleşen denetimleri pandemi sürecinde yoğunlaştırdıklarını açıkladı. Hiçbir esnafa ceza verme niyetinde olmadıklarını belirten Başkan Beyoğlu, “Kurallara uyma konusunda eksiği olan esnaflarımızı ilk etapta uyarıyoruz, düzelme olmadığı takdirde yasal işlem uyguluyoruz. Ancak toplum sağlığının hiçe sayıldığı böyle durumlarda aziz milletimizin sağlığını hiçe sayan vicdan ve merhamet yoksunlarına en üst seviyede yasal işlem uygulayarak bu işin önüne geçmeye çalışıyoruz. Vatandaşlarımızdan istirhamımız böyle durumlarda belediyemizin ilgili birimleriyle hemen irtibata geçsinler.” şeklinde konuştu.

Bu haber 847 kez okundu.
Bağlar - 14:29 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.