29° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Bozulmuş süt ve süt ürünleri ele geçirildi

Bağlar - 28 Mart 2021 15:01 A A

Ak Partili Bağlar Belediyesi’nin yaklaşan Ramazan ayı öncesinde sıklaştırdığı gıda denetimlerinde çarpıcı sonuçlara ulaşıldı. Son kullanma tarihleri geçen ve bozulduğu tespit edilen yüklü oranda süt ve süt ürünü ele geçirilerek imha edildi. Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, vatandaşlardan gelen şikayetlerin en ince ayrıntısına kadar incelendiğine dikkat çekerek, ”Vatandaşlarımızın sağlıklı ve hijyen koşullarda beslenmesi için önlemler almaya devam ediyoruz, etmeye de devam edeceğiz.” dedi.

HİÇBİR ŞEY OLMAMIŞ GİBİ VATANDAŞA SATACAKLARDI

Bağlar Belediyesi, Pandemi döneminin hassas kıldığı hijyen  koşullarına rağmen vatandaşların sağlığını hiçe sayanlara yönelik denetimlerini sıkı bir şekilde sürdürüyor. Belediyenin Sağlık İşleri Müdürlüğü’ne bağlı gıda denetim ekipleri, gıda ürünlerini kapsayan denetimlerde bu kez son kullanma tarihi geçen ve bozulduğu tespit edilen süt ve süt ürünlerini vatandaşlara satmaya çalışanları suçüstü yakalayarak hem işletmeler hakkında yasal işlem uyguladı, hem ürünleri imha ederek vatandaşların sağlığının korunmasını sağladı.

Yapılan denetimlerde bazı işletmelerde gıda ürünlerinin hijyen koşullarda hazırlanmadığı da tespit edilerek tutanak tutularak uyarılarda bulunuldu.

“VATANDAŞLARIMIZIN SAĞLIĞINI KORUMAK BİZİM GÖREVİMİZ”

Önceliklerinin vatandaşın sağlığını korumak olduğuna vurgu yapan Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, gıda denetimlerinin hayati önem taşıdığı bir dönem yaşadıklarını söyledi. Beyoğlu, “Sağlıklı gıda tüketmek vatandaşlarımızın en temel hakkıdır. Bunu sağlamak da belediye olarak bizim görevimizdir. Vatandaşlarımızdan gelen tüm ihbarları değerlendiriyoruz. Ekiplerimizin bu konudaki çalışmaları ve çabaları Ramazan ayı dolayısıyla artarak devam edecektir.” İfadelerini kullandı.

Bu haber 446 kez okundu.
Bağlar - 15:01 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.