12° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Bu hafta sonu parklarda sessizlik hakim oldu

Diyarbakır - 4 Nisan 2020 20:02 A A

Covid-19 önlemleri kapsamında, Tarım ve Orman Bakanlığı 21 Mart’ta park ve mesire alanlarında piknik ve mangala yasak getirmişti.

Cumhurbaşkanı, bakanlar, valiler, belediye başkanları, bilim adamları, siyasi parti başkanları ve profesörler, hemen hemen herkes “Evde kalın” uyarısında bulunuyordu. Ancak buna rağmen birçok kişi bu tavsiyeyi dinlemiyordu.

Yasağa çoğunlukla uyulmadığı gerekçesiyle bir hafta önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bilim Kurulunun tavsiyeleri doğrultusunda “piknik alanları ve ormanlar hafta sonları kapalı olacak. Hafta içi de buralarda toplu olarak bulunmak yasak olacak” açıklamasının üzerine, Diyarbakır halkının parkları boş bıraktığı görüldü. Parkların giriş ve çıkışlarda polis, bekçi ve zabıtaların olmaması da dikkat çekti.

Kaynak: İLKHA

Bu haber 547 kez okundu.
Diyarbakır - 20:02 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.