39° Açık
  • EURO 6.36
  • DOLAR 5.66

Bu Kurban Bayramında da tablo aynı oldu!

Diyarbakır - 22 Ağustos 2018 19:37 A A

Diyarbakır’da, Kurban Bayramı’nın ikinci gününde de kurban satış ve kesimleri devam etti. Uzmanların uyarılarına rağmen çocukların gözleri önünde kurban kesildiği görüldü.

Yenişehir ilçesinde izinsiz kurulan hayvan satış ve kesim yerleri, çevre kirliğine neden olmasıyla birlikte hijyenik olmayan bir ortamda kurban kesimi çocukların gözleri önünde yapılması dikkat çekti. Yenişehir ilçesine bağlı Şehitlik semtindeki caddenin kaldırımlarında hayvan kesimi yapanlara belediyeler tarafından para cezası verilmesine rağmen, uyarıların dikkate alınmadığı görüldü. Uzmanların, hayvan kesiminin küçük yaştaki çocuklarının önünde kesilmemesi gerektiğini belirtmelerine aldırış etmeyen hayvan satıcıları ve kasaplar, kaldırımda kurbanları yine çocukların gözü önünde kesti.

Beledinin tüm uyarılarına, satış ve kesim yeri belirlemesine rağmen rağmen hayvanları kendi belirledikleri yerlerde kurbanlık satışı ve kesimi yapan satıcı ve alıcılar, şikayetlerini de dile getirdi. Geçen yıllara göre satışlarda ciddi bir düşüşün yaşandığını anlatan satıcılar, vatandaşların kurbanlık alacak güçlerinin olmadığını söyledi.

Bu haber 141 kez okundu.
Diyarbakır - 19:37 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.