17° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Budak’ın görevi bırakması AK Parti kulislerini hareketlendirdi

Diyarbakır - 11 Şubat 2021 17:59 A A

Serdar Budak’ın 22 Şubat’ta görevi bırakacağı AK Parti Diyarbakır İl Başkanlığına AK Parti eski Milletvekili Kutbettin Arzu’nun atanacağı iddia ediliyor. Arzu ise, böyle bir teklifin kendisine gelmediğini, kendisin de bu yönde bir talebi olmadığını dile getirdi.

AK Parti 7’nci Olağan Kongresi öncesi teşkilatlarda başlattığı değişimle birlikte Diyarbakır İl Kongresine gidiyor. AK Parti, ilçe başkanlıklarında tercihi gençlerden yana kullanırken Diyarbakır il başkanlığı için tercihini gençlerden yana kullanıp kullanmayacağı ise merak konusu.

Serdar Budak’ın AK Parti Genel Merkezi’ne çağrıldıktan sonra, 22 Şubat’ta yapılacak AK Parti Diyarbakır 7’nci Olağan Kongresi’nde aday olmayacağını açıklamasından sonra kentte AK Parti kulisleri de hareketlendirdi.

İŞTE İSMİ GEÇENLER

AK Parti kulislerinden yansıyan bilgilere göre, Budak’ın görev almayacağını açıklamasının ardından Diyarbakır İl Başkanlığı için aday adaylığı başvurusu hızlandı. İddiaya göre şu ana kadar AK Parti Diyarbakır eski Milletvekili Kutbettin Arzu, AK Parti Diyarbakır İl Başkanlığı için Aladdin Şimşek, AK Parti Diyarbakır eski Milletvekili Galip Ensarioğlu, Cevdet Nasıranlı, İlyas İleri, Mehmet Şükrü Sayan, Zülküf Aydın, Mehmet Karakaş, Mehmet Ali Dündar, Hasan Çakar, Feyzullah Şimşek, Alaattin Parlak, Hüseyin Cengiz, Abdurrahman Kurt, Cihad Yıldırım, Suna Kepoğlu, Abdullah Atik ismi geçiyor.

ARZU: İDDİALAR DOĞRU DEĞİL

Diyarbakır İl Başkanlığı için ismi geçen AK Parti Diyarbakır eski Milletvekili Kutbettin Arzu, kendisine böyle bir teklif gelmediğini söyledi. Daha önceki kongrelerde kendisine bu yönlü bir teklif gelmesinden kaynaklı olarak isminin yeniden anılmaya başlandığını dile getiren Arzu, “Şu ana kadar bana böyle bir teklif gelmedi. Benim de bu yönde bir talebim olmadı. İddialar doğru değildir” dedi.

KURT’A TEKLİF GİTTİ İDDİASI

İsmi adaylık için geçen bir diğer bir isim ise AK Parti Diyarbakır eski Milletvekili Aburrahman Kurt. AK Parti kaynaklarından elde edilen bilgiye göre, Kurt’a il başkanlığı için AK Parti Genel Merkezi teklifte bulundu. Ancak, Kurt, genç partililerin görev almasından yana olduğunu bildirerek teklifi kabul etmedi.

‘BANA TEKLİF GELMEDİ’

Kurt ise “Kongreler olduğu dönemde her zaman ismim geçiyor. Ancak bunlar doğru olmayan bilgilerdir. Bana bu yönde bir teklif gelmedi. Benim de il başkanlığı için başvurum olmadı. Ben daha çok gençlerin görev üstlenmesini istiyorum, bundan yanayım.” diye konuştu.

Salih SİYAH-Sait BAYRAM’ın Özel Haberi

Bu haber 917 kez okundu.
Diyarbakır - 17:59 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.