10° Parçalı az bulutlu
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Büyük çaplı işletmelere ruhsat denetimi

Bağlar - 7 Temmuz 2020 09:43 A A

Bağlar Belediyesi, Yeni Normalleşme Süreci’nin başlamasından sonra ilçedeki büyük çaplı işletme ve kuruluşlara yönelik ruhsat denetimi başlattı.

Yeni Tip Koronavirüs (Kovid-19) salgınının Türkiye’de başlamasından sonra ruhsat denetimlerine ara veren Bağlar Belediyesi Ruhsat Ve Denetim Müdürlüğü ekipleri, Yeni Normalleşme Süreci’nin başlamasıyla birlikte denetimlere yeniden başladı.

Ekipler, ilçedeki büyük çaplı işletme ve kuruluşları önce denetleyerek eksiklerini tespit ediyor, ardından da iki haftalık süre tanıyor. Belediyeye davet edilen işletme yöneticileri misafir edilerek sağlanan kolaylıklarla kayıt dışı olmaktan kurtularak ruhsat almaları sağlanıyor.

Aralarında sanayi kuruluşları, imalat yerleri, lojistik depolar, üretim tesisleri, dokuma ve konfeksiyon tesislerinin bulunduğu işletmelere yönelik denetimlerde şu ana kadar önemli bir başarı sağlandığı kaydedildi.

“İŞLETMELERİMİZE HER TÜRLÜ KOLAYLIĞI SAĞLIYORUZ”

Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, bu denetimlerle denetimlerin hem işletmelerin hem de kamunun ve toplumun yararına sonuçlar ortaya çıkarmayı amaçladıklarını söyledi.

“Kimseye ceza yazma niyetinde değiliz” diyen Beyoğlu, ilçe ekonomisine katkı sağlayan işletmelere ve kuruluşlara türlü desteği sağlayarak kayıt dışı olmaktan kurtulmalarını sağladıklarını dile getirdi. Beyoğlu, ”Kamunun ve yatırımcılarımızın yararını bir arada düşünerek hesaplayarak bu işlemleri gerçekleştiriyoruz. Ticaret ve ekonomik hayatın önemli yapı taşları olarak kabul ettiğimiz yatırımcılarımıza ve esnaflarımıza ruhsat konusunda her türlü desteği ve kolaylığı sağlıyoruz. Tüm işletmelerimizi belediyemize davet ediyoruz. Gönül rahatlığı içerisinde gelsinler, işlemlerini yapıp öyle gitsinler. Belediyemizin çözüm odaklı tüm imkânları kendilerinin emrindedir.” dedi.

Foto: ARŞİV

Bu haber 534 kez okundu.
Bağlar - 09:43 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.