10° Açık
  • EURO
  • DOLAR

Büyükelçi Yağlı‘ dan DOGÜNSİFED’e ziyaret

Diyarbakır - 10 Ekim 2019 20:24 A A

DOGÜNSİFED’i ziyaret eden Dışişleri Bakanlığı Diyarbakır Temsilcisi İbrahim Mete Yağlı, Diyarbakır’ın altyapı olarak dünyanın bir şok şehri ile yarışacak durumda olduğunu belirterek, “Sizlerin gayreti ile lanse edilenden bambaşka bir Diyarbakır tanıtacağız’’ dedi. DOGÜNSİFED Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Özkılıç ise Diyarbakır’a açılacak olan temsilciliğin bölgeye ve kente her anlamda katkı sağlayacağına inandıklarını vurguladı.

Dışişleri Bakanlığı Diyarbakır Temsilcisi İbrahim Mete Yağlı, Doğu Güneydoğu Sanayici ve İş İnsanları Dernekleri Federasyonunu (DOGÜNSİFED)  ziyaret etti.  Büyükelçi İbrahim Mete Yağlı’yı DOGÜNSİFED Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Özkılıç ve Yönetim Kurulu üyeleri karşıladı. Sıcak bir ortamda geçen görüşmede Özkılıç, ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek, DOGÜNSİFED hakkında Büyükelçi Yağlı’ ya bilgi verdi.

“DİYARBAKIR’ A HER ANLAMDA KATKI SAĞLAYACAK”

Büyükelçiye nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkürler eden Özkılıç, “Dışişleri Bakanlığı Diyarbakır Temsilciliği’nin Diyarbakır’da açılmasına destek veren Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Sayın Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum. Temsilciliğin bölgeye ve Diyarbakır’ a her anlamda katkı sağlayacağına inanıyoruz. DOGÜNSİFED olarak bölgemize kentimize katma değer sağlamaya çalışıyoruz. Bu anlamda bölgemizin ve kentimizin ticari sorunlarının çözülmesi noktasında temsilciliğin çalışmalarını destekleyerek işbirliği yapmamız bölge ve kentimizin faydasına olacaktır. Çünkü sorunların aşılması için güç birliği yapmamız daha iyi çözümler ve fırsatlar kazandıracaktır” dedi.  Özkılıç, Büyükelçi Yağlı’ ya yeni görevinde başarılar dileyerek konuşmasını tamamladı.

“LANSE EDİLENDEN BAMBAŞKA BİR DİYARBAKIR TANITACAĞIZ”

Görüşmede konuşan Büyükelçi Yağlı ise, Dışişleri Bakanlığı Temsilciliğinin faaliyetleri ile önemi hakkında bilgi paylaşımda bulundu.  Yağlı, “Diyarbakır Mezopotamya’ya açılan kapı ve Diyarbakır lanse edilen ününün çok üstünde ve Diyarbakır altyapı olarak dünyanın birçok şehri ile yarışacak durumda. Bunun hakkını vermek lazım. Bizlerin ve sizlerin gayreti ile lanse edilenden bambaşka bir Diyarbakır tanıtacağız’’ diye konuştu.  Son olarak Yağlı, Bölge ve Diyarbakır için en iyi şekilde hizmet edeceklerini belirterek, kaplarının 24 saat açık olacağını söyledi. Görüşme hoş sohbet ardından çekilen anı fotoğrafıyla sona erdi.

Bu haber 957 kez okundu.
Diyarbakır - 20:24 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.