-3° Parçalı bulutlu
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Büyükelçilerden Diyarbakır Valiliğine ziyaret

Diyarbakır - 8 Aralık 2019 16:28 A A

Dışişleri Bakanlığı Diyarbakır Temsilciliği ve Valiliğin organizasyonuyla Diyarbakır’ı ziyaret eden yabancı ülkelerin Ankara’daki büyükelçileri, Valiliği ziyaret etti.

İçkale Valilik makamında kabul edilen yabancı ülkelerin Ankara’daki büyükelçileri, Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Hasan Basri Güzeloğlu ile bir araya geldi.

İçkale Valilik makamında gerçekleşen buluşmada Güzeloğlu, Büyükelçileri aileleri ile birlikte Diyarbakır’da ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Güzeloğlu, “Bugün burada Diyarbakır’da çok özel ve değerli konuklarımızı ağırlamanın mutluluğu içerisindeyim. Dışişleri Bakanlığımızın Diyarbakır temsilciliğinin daveti ve Diyarbakır Valiliğimizin organizasyonu ile çok değerli büyükelçilerimiz ve eşlerini Diyarbakır’da ağırlıyoruz.” dedi.

Ziyarette Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, İngiltere, Ukrayna, Hindistan, Kırgızistan, Polonya, Romanya ve İran büyükelçilerinin 3 gün sürecek programlarının kendileri ve aileleri için güzelliklerle geçmesini dileyen Güzeloğlu, buluşmanın Diyarbakır adına güzel bir buluşma olmasını, dostluk ve kardeşliğin pekiştirilmesine katkı sunması temennisinde bulundu.

Gezecekleri tüm yerlerde Diyarbakırlıların sıcaklığını hissedeceklerini belirten Güzeloğlu, “Bu buluşmanın tarihi 10 bin yıla kadar uzanan dünyanın en köklü en eski medeniyet geçmişine şahit olan Diyarbakır’ın da tanıtılmasına ve anlaşılmasına katkı sunacağını umuyorum. Mezopotamya’nın bu Kadim kentinde her birisi için ve her biriniz için güzel anlar paylaşacağınız ve güzel zamanlar yaşayacağınızı diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Bu haber 511 kez okundu.
Diyarbakır - 16:28 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.