36° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Büyükşehir Belediyesi araç sayısını artırıyor!

Diyarbakır - 2 Aralık 2019 16:18 A A

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, ulaşımdaki sorunların çözümü için araç sayısını artırıyor.

Diyarbakır’da toplu taşıma sorunu her geçen gün büyüyerek devam ediyor. Bazı bölgelerdeki araç sayısının az olması vatandaşı bezdirirken, insanlar dolup taşan otobüslerde rahat nefes almak istiyor. Büyükşehir Belediyesi bir süredir devam eden ulaşım sorununun çözümü için harekete geçti. Bu kapsamda 50 araç 1 hafta içinde yeni yerleşim yerlerinde çalışmaya başlayacak.

SORUNLAR GİDERİLECEK

Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanı Sedat Karahanlı, araçların 1 hafta içinde hizmete gireceğini belirterek, “Bu yeni araçlarla birlikte ulaşımda yaşanan sorunların giderileceğini düşünüyoruz” dedi.

Diyarbakır Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi Başkanı Fesih Kaya ise, ulaşımda yaşanan yoğunluğun kısa süre içinde çözüleceğini söyledi. Kaya, “Büyükşehir Belediyesi 1 hafta içinde 50 yeni aracı hizmete koyuyor. Araçların devreye girmesi ile yoğunluğun düşmesini bekliyoruz. Zaten sabah ve akşam saatlerinde çok yoğun oluyor. Onun dışında araçlar çoğu kez boş gidip geliyor” dedi.

FESİH KAYA: “BELEDİYE KARŞILASIN”

Türkiye’nin birçok ilinde belediye otobüslerine binen ücretsiz yolcularla ilgili belediyeler destek verirken, Diyarbakır’da bu desteğin verilmediğini belirten Kaya, “Şehir içi minibüslerle eşit haklara sahip değiliz. Çünkü onlar kim binerse binsin parasını alıyor. Ama biz 65. Yaş üstündeki kişilerden almıyoruz. Günde 20 defa binen oluyor. Bu haksızlıktır. Minibüslerde de bu geçerli olsun. En azından yük sadece belediye otobüslerinde olmaz. Ayrıca Türkiye’nin birçok ilinde ücretsiz binen vatandaşların maliyetini belediyeler karşılıyor. Ancak Diyarbakır’da böyle bir uygulama yok. Sadece devletin bin TL’lik bir yardımı var” şeklinde konuştu.

Kaynak: Tigris Haber

Bu haber 904 kez okundu.
Diyarbakır - 16:18 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.