12° Açık
  • EURO 6.75
  • DOLAR 6.17

Büyükşehir Belediyesi ‘Camileri Yıkamaya’ başladı

Diyarbakır - 31 Temmuz 2019 19:42 A A

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, kentte bulunan ibadethanelerde yurttaşların temiz ve hijyenik koşullarda ibadet etmesi için temizlik çalışmaları başlattı.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Kurban Bayramı öncesi kentte bulunan ibadethanelerde yurttaşların temiz ve hijyenik koşullarda ibadet etmesi için temizlik çalışmaları başlattı. İlk etapta 48 cami, iki kilise ve bir cemevini kapsayan temizlik çalışmaları kapsamında halılar, avizeler, ayakkabılıklar, avlular, tuvaletler ve lavabolar komple yıkanarak yurttaşların daha temiz bir ortamda ibadet etmeleri sağlanacak. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı tarafından 10 kişilik ekip ile yürütülecek çalışmalarda ibadethaneler gül suyu ile dezenfekte edilecek. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, ibadethanelerdeki temizlik çalışmalarına Kurban Bayramı’ndan sonra da oluşturulacak program dahilinde devam edecek.

Çalışmalarla ilgili bilgi veren Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Ramazan Savaş, “Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı olarak vatandaşlarımızın daha steril ve daha temiz bir ortamda ibadet etmesi için temizlik ekibi oluşturduk. Bu ekip 10 kişiden oluşmakta. Ekiplerimiz hem iç mekanlar hem dış mekanlar olmak üzere ibadethanelerdeki tüm alanlarda temizlik çalışmaları yürütecektir” dedi.

Temizliğin de bir ibadet olduğunu vurgulayan yurttaş Hacı Ramazan Dadaş, şunları söyledi: “Camiler Allah’ın evidir. Temizlik imandandır. Dolayısıyla temizlik aynı zamanda bir ibadettir. Siz çok büyük bir sevap işliyorsunuz. Dinimiz temizlik dinidir. Belediyemiz güzel işler yapıyor. Ağaçları suluyor, yolları, caddeleri temizliyor. Bunlar dinimizin gereğidir. Biz bundan çok memnunuz.”

Ulu Cami’de görevli Adnan Taş, Büyükşehir Belediyesi’nin ibadethanelerde başlattığı temizlik çalışmalarından memnun olduklarını ifade ederek, “Arkadaşlar bir saati aşkındır temizlik yapıyorlar. Camimizi güzel temizlediler. İnşallah devamı da gelir. Çünkü belediyelerimizin halkımıza her zaman hizmet yapacağını biliyoruz” diye konuştu.

Bu haber 451 kez okundu.
Diyarbakır - 19:42 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.