37° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Büyükşehir Belediyesi engelli vatandaşlara klip çekti

Diyarbakır - 14 Mayıs 2020 18:11 A A

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası’nda toplumsal duyarlılığı artırmak ve empati uyandırmak amacıyla “Çiğdem der ki ben elayım” ile “Az kaldı bayram ola” anonim türkülerini evlerinde seslendiren Engelsiz Türk Halk Müziği Korosu’na klip hazırladı.

2 Ekim 2019’de farklı engel grupların da yer alan bireyleri bir araya getirerek Engelsiz Türk halk Müziği Korosu’nu oluşturan ve eğitimler veren Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, Koronavirüs (Covid-19) salgını sonrası koronun evlerinde kalarak Sivas yöresine ait Aşık Veysel’in de seslendirdiği “Çiğdem der ki ben elayım” Diyarbakır yöresine ait Celal Güzelses’in dile getirdiği “Az kaldı bayram ola”türkülerine klip hazırladı. Toplumsal duyarlılığı artırmak ve empati uyandırmak amacıyla hazırlanan klipte türküleri seslendiren engellilere, Kültür Sosyal İşler Daire Başkanlığı müzisyenleri de enstrümanlarıyla destek verdi. İşitme engelliler için klipte yer alan müzisyenlerden biri de türkülere işaret diliyle eşlik etti.

KLİP BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ YOUTUBE HESABINDA

“Çiğdem der ki ben elayım” ile “Az kaldı bayram Ola” türkülerinin seslendirildiği klip bugün itibariyle Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi YouTube hesabından (www.youtube.com/diyarbakirbld) adresi üzerinden izlenebilecek.

EĞİTİMLER ONLİNE DEVAM EDİYOR

3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği etkinlikte ilk defa sahne alıp biri birinden güzel türküleri seslendirme fırsatı bulan ve dinleyiciden tam not alan Engelsiz Türk Halk Müziği Korosu, pandemi sürecinde eğitimlerine online sistem ile devam ediyor.

Bu haber 812 kez okundu.
Diyarbakır - 18:11 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.