36° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Büyükşehir Belediyesi Kadir Gecesinde Gıda Yardım Kolisi Dağıttı

Diyarbakır - 20 Mayıs 2020 16:07 A A

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Vefa Sosyal Destek Grupları ile birlikte, Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle geçimini sağlayamayan vatandaşlara gıda ve hijyen paketi desteğini Kadir Gecesi’nde de sürdürdü.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Vefa Sosyal Destek Grupları ile birlikte, ihtiyaç sahibi ailelere gıda yardımında bulunmaya devam ediyor. Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle geçimini sağlayamayan vatandaşlara gıda ve hijyen paketi desteği sunan Büyükşehir Belediyesi, Mübarek Kadir Gecesi nedeniyle gıda yardım kolilerini artırarak dağıttı.

17 ilçede 10 bin vatandaşa gıda yardım kolisi ve hijyen paketi dağıtan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Vefa Destek Grupları ile birlikte yardım kolilerini kapı kapı gezerek belirlenen ailelere teslim ediliyor. Dağıtımı devam eden 23 kilogramlık gıda yardım kolileri içinde kuru fasulye, un, makarna, kırmızı mercimek, nohut, bulgur, pirinç, ay çiçek yağı, şeker ve salça bulunuyor. Her ay düzenli olarak 23 kilogramlık gıda yardım kolisi Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’nın organizasyonuyla dağıtılmaya devam edilecek.

İhtiyaçları olan vatandaşlar,  Büyükşehir Belediyesi’nin çağrı hattı Alo 153 ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’na ait 0 412 226 22 98 telefon numaralarını arayarak yardım taleplerini iletebilirler.

Bu haber 418 kez okundu.
Diyarbakır - 16:07 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.