Sisli
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Büyükşehir Belediyesi’nden Berber ve Kuaförlere büyük destek

Diyarbakır - 7 Mayıs 2020 11:03 A A

Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan V. Hasan Basri Güzeloğlu’nun talimatı ile Büyükşehir Belediyesi, 11 Mayıs tarihinden itibaren çalışmaya başlayacak olan berber ve kuaför esnafına işyerlerini Perşembe ve Cuma günleri dezenfekte ederek, 100 bin maske, 5 bin siperlik ve bin adet el dezenfektanı ücretsiz olarak dağıtacak.  Esnafları sevindiren bu destekten dolayı DESOB Başkanı Alican Ebedinoğlu, Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Hasan Basri Güzeloğlu’na teşekkür etti.

İçişleri Bakanlığının genelgesiyle birlikte koronavirüs tedbirleri kapsamında günlerdir kapalı olan berber ve kuaförler, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile 11 Mayıs’ta çalışmaya başlıyor.

Berber ve Kuaför esnafları açılış hazırlıklarına başlarken, Büyükşehir Belediyesi, esnaflara yönelik dezenfektasyon desteği sunacak.

Koronavirüs (Covid-19) salgınının kentte yayılmasını önlemek için birçok alanda çalışma yürüten Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan normalleşme takvimiyle birlikte 11 Mayıs itibariyle tekrar kepenk açacak olan berber ile kuaförlere, ticari faaliyetlerini daha sağlıklı bir ortamda gerçekleştirmeleri için 100 bin adet maske, 5 bin koruyucu siperlik ve bin litre dezenfektan dağıtacak.

Bu haber 534 kez okundu.
Diyarbakır - 11:03 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.