32° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Büyükşehir Belediyesinden ‘işten çıkarılan personel’ açıklaması!

Diyarbakır - 8 Ocak 2020 15:04 A A

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, HDP mitingine bombalı saldırıda iki bacağını kaybeden Lisa Çalan’ın işten çıkarıldığı haberlerine ilişkin açıklama yaptı.

2015’teki HDP mitingine bombalı saldırıda iki bacağını kaybeden Lisa Çalan’ın işten çıkarıldığı haberlerine ilişkin yazılı açıklama yapan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, söz konusu haberlerin kamuoyunu yanıltmaya ve olumsuz algı oluşturmaya yönelik olduğunu belirtti.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, Lisa Çalan isimli personelin 45 gün kesintisiz ve mazeretsiz olarak işe gelmediğinin tespit edildiği ve aynı durumda olan 3 personel hakkında disiplin soruşturması başlatıldığı ifade edildi.

Açıklamada, “Uygulama yasal ve hukuki olup şahsa bağlı bir durum ve farklılık arz etmemektedir. Aynı tespit doğrultusunda 3 personelin daha 31 Aralık 2019 tarihinde sona ermiş olan sözleşmeleri yenilenmemiştir.” ifadelerine yer verildi.

Kamu görevini ifa eden tüm kamu çalışanlarının, yasal ve yönetsel sorumluluklarını tam ve eksiksiz olarak yerine getirmelerinin zorunlu olduğunun belirtildiği açıklamada, şahsa bağlı uygulama farklılıklarının söz konusu olmadığına dikkat çekildi.

Bu haber 723 kez okundu.
Diyarbakır - 15:04 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.