Kapalı
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Büyükşehir Belediyesi’nden kadınlara çocuk ihmal ve istismarı eğitimi

Diyarbakır - 22 Kasım 2019 20:23 A A

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü dolayısıyla “Mutlu Kadın Mutlu Aile” projesi kapsamında kadınlara, “Cinselliğin Hafızamdaki Yeri” ile “Çocuk İhmal ve İstismarı” konularında eğitim verdi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü dolayısıyla “Mutlu Kadın Mutlu Aile” projesi kapsamında kadınları, “Cinselliğin Hafızamdaki Yeri” ile “Çocuk İhmal ve İstismarı” konularında bilgilendirdi. Kültür ve Kongre Merkezi Tiyatro Salonu’nda 2 gün süren eğitimlerde Dicle Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nden Dr. İsmet Kaya, “Cinselliğin Hafızamdaki Yeri”, Psikolog Sadık Sun ise “Çocuk İhmal ve İstismarı” konu başlıklarında kadınlara eğitim verdi.

Yüzlerce kadının faydalandığı ve interaktif şekilde geçen eğitimlerde yapılan sunumların ardından kadınlar, merak ettikleri soruları katılımcı eğitmenler Kaya ve Sun’a yöneltti. Kaya ve Sun, kadınların merak ettikleri soruları yanıtlayarak, sorunlara karşı çözüm önerileri konuşuldu.

Bu haber 454 kez okundu.
Diyarbakır - 20:23 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.