Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Büyükşehir Belediyesi’nden LGS öğrencilerine ücretsiz kurs

Diyarbakır - 14 Kasım 2019 11:27 A A

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, ekonomik durumu iyi olmayan ve dezavantajlı ailelerin çocuklarına yönelik açtığı ücretsiz Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kursundan 546 öğrenci faydalanıyor.

Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Çocuk Şube Müdürlüğü, 6,7 ve 8’inci sınıflarda öğrenim gören öğrencilere yönelik ücretsiz LGS kursu açtı. 322 kız ve 222 erkek öğrenci olmak üzere toplam 546 kişinin yararlandığı kursların eğitimleri Sümerpark Ortak Yaşam Alanı’nda veriliyor. Ekonomik durumu iyi olmayan ve dezavantajlı ailelerin çocuklarının faydalandığı kurslar, hafta içi ve hafta sonu gerçekleşiyor. Alanında uzman eğitmenlerin görev yaptığı LGS kursunda öğrencilere, Matematik, Türkçe, İngilizce ve Fen Bilgisi derslerinde eğitimler veriliyor.

KURS KAYITLARI DEVAM EDİYOR

LGS sınavının gerçekleşeceği tarihe kadar devam edecek olan kurslardan faydalanmak isteyenler, kayıt işlemleri için velileriyle birlikte Büyükşehir Belediyesi Sümerpark Ortak Yaşam Alanı Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Çocuk Şube Müdürlüğü’ne başvuruda bulunabilir. Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Çocuk Şube Müdürlüğü,  LGS kursu dışında öğrencilere, müzik, bilişim teknolojileri (robotik kodlama) akıl ve zeka oyunları branşlarında da eğitim veriyor.

Bu haber 702 kez okundu.
Diyarbakır - 11:27 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.