24° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Büyükşehir Belediyesi’nin Temizlik Çalışmaları sürüyor

Bağlar - 3 Mayıs 2020 15:27 A A

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Koronavirüse (Covid-19) yayılmasını engelleme ve vatandaşların sağlığını korumak amacıyla başlattığı bulvar, cadde, sokak, kaldırım temizleme ve yıkama çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı, Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Hasan Basri Güzeloğlu’nun talimatları çerçevesinde kentteki çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı, Koronavirüs (Covid-19)  salgının yayılmasına karşı Kayapınar, Bağlar Sur ve Yenişehir merkez ilçelerde oluşturduğu 280 kişilik temizlik ekibi, 18 yol süpürge ve temizleme aracı, 7 mini kaldırım ve bisiklet yolu temizleme aracı, 2 yıkama ve temizleme aracı, 3 adet hamarat traktör, 7 adet çöp toplama aracı, 2 kişilik çöp kovası montaj ekibi ile gece gündüz demeden çalışmalarını yürütüyor. Kent genelinde bulvar, cadde ve kaldırımlarda temizleme ve köpüklü suyla yıkama çalışması yapan ekipler ardından sağlığa zararı olmayan kimyasallarla dezenfekte çalışmalarını yapıyor.

Sokağa çıkma kısıtlamasını fırsat bilen Çevre Koruma Ve Kontrol Dairesine bağlı ekipler, sabah erken saatlerinde çalışmalarını başlattı. Ekipler, kentin farklı yerlerinde yürüttüğü temizlik ve yıkama çalışmaları tüm bulvar, cadde ve sokaklarda tamamlanana kadar devam edecek.

KULLANILMIŞ ELDİVEN VE MASKELERİ GELİŞİ GÜZEL ATMAYALIM

Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı, kullanılmış maske ve eldivenlerin atılması çöp kutuları yerleştirdi. Eldiven ve maskelerin gelişi güzel yerlere atılmaması için uyarılarda bulunun Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı yetkilileri, vatandaşların kullanılmış eldiven ve maskelerini bu kutulara atmalarını istedi. Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı yetkilileri ayrıca vatandaşların çöplerin çöp atma saatinde ve poşetleyerek çöp konteynırlarına atmaları için uyarılarda bulundu.

Bu haber 472 kez okundu.
Bağlar - 15:27 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.