26° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Büyükşehir engellilerle yemekte buluştu

Diyarbakır - 5 Aralık 2019 10:44 A A

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, engellilerle yemekte buluştu. Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Engelli Şube Müdürlüğü’nün Kayapınar ilçesinde bir restaurantta düzenlediği yemeğe Bağlar Kaymakamı ve Vali Yardımcısı Vekili Nihat Karabiber, İl Müftüsü Yavuz Selim Karabayır, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, engelli dernekleri, engelliler ve aileleri katıldı.

Yemek etkinliği görme engelli Abdullah Çağlar’ın Kuran-ı Kerim tilavetini okumasıyla başladı. Vali ve Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Başkan V. Hasan Basri Güzeloğlu’nun engelliler için önemli çalışmalar yaptığını belirten Bağlar Kaymakamı ve Vali Yardımcısı Vekili Nihat Karabiber, engelliler için sivil toplum kuruluşlarıyla ortak çalışmalar yaptıklarını söyledi.

Etkinlikte bir konuşma yapan İl Müftüsü Karabayır ise, asıl engelli olanların gönlünde perdesinde, aklında, kafasında ve niyetinde engel olanlar olduğunu söyledi.  Kuran-ı Kerim’in engeli bu şekilde tarif ettiğine vurgu yapan Karabayır, iyiliği, hakikati ve güzelliği göremeyenlerin asıl engelliler olduğunu ifade etti.

Engelliler ve aileleri yemek organizasyonu vesilesiyle Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti. Yapılan etkinlikten sonra engelliler ikamet ettikleri adreslere ulaşımları Büyükşehir Belediyesi toplu taşıma araçlarıyla sağlandı.

Bu haber 747 kez okundu.
Diyarbakır - 10:44 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.