Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Büyükşehir Kaçak Kesime Geçit Vermiyor…

Bağlar - 8 Mayıs 2020 19:48 A A

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri, Bağlar Belediyesi Zabıta ekipleri ile birlikte yaptığı denetimlerde Yeniköy Mahallesi’nde kaçak hayvan satışı ve kesimi yapılan yeri mühürledi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri, halk sağlığını korumak amacıyla denetimlerini aralıksız sürdürüyor. Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri, Bağlar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından Bağlar İlçesi’nde yaptığı denetimler sırasında kaçak hayvan satışı ve kesimi tespit etti. Satışı yapılan hayvanları alandan uzaklaştıran ekipler, kaçak hayvan kesimi yapılan yeri de mühürledi. Ekipler, İlçe tarım müdürlüğüne gönderilmek üzere durum tespit tutanağı tuttu. Bağlar Belediyesi ayrıca kaçak hayvan satış ve kesimi engellemek için alanda nöbetçi zabıta ekibi görevlendirdi.

Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı yaptığı açıklamada, il ve ilçe emniyet müdürlükleri ve ilçe belediyeleri ile koordinasyonlu bir şekilde halkın sağlığı başta olmak üzere kent düzeni, kaldırım işgali, kaçak yapıyla mücadele gibi her konuda çalışmalarına aralıksız devam ettiklerini belirtti. Vatandaşların da duyarlı olmasının öneminin vurgulandığı açıklamada, vatandaşların karşılaştıkları olumsuz durumları ALO 153 hattına bildirmeleri istendi.

Bu haber 426 kez okundu.
Bağlar - 19:48 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.