28° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Büyükşehir ulaşım ağında konforu artırıyor

Bağlar - 21 Nisan 2021 12:33 A A

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, havaların ısınmasıyla birlikte 2021 yılı için planladığı yol çalışmalarına başladı. Güvenli ve konforlu bir ulaşım ağı için uzun yıllardır asfaltlanmayan yollar, baştan sona yenilenerek vatandaşların hizmetine sunuluyor.

Yol Yapım Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı, vatandaşların daha iyi bir hizmet almasını sağlamak ve kentin ulaşım ağını güçlendirmek amacıyla havaların ısınmasıyla beraber asfaltlama çalışmalarına başladı.

Büyükşehir Belediyesi, çalışmalarında vatandaşların sıklıkla talep ettikleri ve uzun yıllardır asfaltlanmayan caddelere öncelik veriyor. Nisan ayında Tekstil Organize Kavşağı’na 868 ton, Dr. Yusuf Azizoğlu ile Fiskaya Caddesi’ne 10 bin 666 ton, İstasyon Viyadüğü 550 ton asfalt serdi. Bozulan yollarda bakım ve onarım çalışmalarını aralıksız sürdüren ekipler, kent merkezinin caddelerine toplam 614 ton sıcak asfalt serdi.

Büyükşehir Belediyesi, Bağlar ilçesinde yer alan, kentteki trafik akışı açısından önemli bir yere sahip olan ve 8 yıldır çalışma yürütülmeyen Cemiloğlu Caddesi’ne 10 bin ton sıcak asfalt sererek vatandaşların hizmetine sunacak. Yine Bağlar ilçesinde uzun yıllardır asfaltlanmayan Eski Havalimanı yolu ile Bediüzzaman caddesinde yenileme çalışmaları bugün başladı.

Bu haber 460 kez okundu.
Bağlar - 12:33 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.