19° Açık
  • EURO 6.52
  • DOLAR 5.77

Büyükşehir’de izinler kaldırıldı, ödemeler durduruldu

Diyarbakır - 17 Nisan 2019 14:47 A A

Diyarbakır’da dün mazbatasını alarak göreve başlayan Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Selçuk Mızraklı, personel izinlerini iptal etti, belediye ödemelerini durdurdu.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Diyarbakır Büyükşehir Belediye (DBB) Eşbaşkanı Selçuk Mızraklı ve KHK ile ihraç edildiği için mazbatası verilmeyen Eşbaşkan Hülya Alökmen Uyanık, belediyeyi devir almaları ardından çalışmalarına başladı. Eşbaşkanların ilk işi 4 Kasım 2016’da kayyum atanması ardından belediye binası önüne konulan bariyer ve polis kulübelerini kaldırmak oldu.

ÖDEMELER DURDURULDU

Belediye binasına giren eşbaşkanlar, verdikleri talimat ile Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı dışında belediyenin bütün ödemelerini durdurdu. Ödemelerin durdurulması ardından mali raporların hazırlanması istendi. Eşbaşkanlar, belediye bünyesinde çalışan bütün personellerin izinlerini iptal ederek, acil koduyla bütün personelleri göreve çağırdı.

“KAYYUM HASAR TESPİT KOMİSYONU”

Bir diğer önemli nokta ise “Kayyum Hasar Tespit Komisyonu” oluşturulması oldu. Oluşturulan komisyon, Kasım 2016’dan bu yana kayyumun yaptığı ihaleler, ödemeler, çalışmalar ve icraatlarını raporlaştıracak. Eşbaşkanların talimatı ile komisyon mesaisine başladı. (Kaynak: MA)

Bu haber 855 kez okundu.
Diyarbakır - 14:47 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.