31° Parçalı bulutlu
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Büyükşehirden Amatör Sporculara Malzeme desteği

Diyarbakır - 8 Ekim 2020 19:21 A A

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, 5-11 Amatör Spor Haftası’nda amatör sporculara 62.946 malzeme desteğinde bulundu.

Kayapınar ilçesindeki kapalı spor salonunda düzenlenen malzeme teslim törenine, Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, AK Parti Diyarbakır Milletvekili Ebubekir Bal, AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Serdar Budak, TFF Başkan Vekili Ali Düşmez, Jimnastik Federasyonu Başkanı, Güreş Federasyonu Başkanı ve Yüzme Federasyonu Başkanı, ASKF Başkanı Remzi Dayan, TFF Diyarbakır Bölge Başkanı Serkan Bayhan, TFF İl Temsilcisi Mehmet Altındağ, Sağlık İl Müdürü Dr. Cihat Tekin, İl Müftüsü Yavuz Selim Karabayır, Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Yavuz, Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, Sur Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Abdullah Çiftçi, Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Ünal Koç, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Kaya, kamu Kurum ve Kuruluş müdürleri ve sporcular katıldı.

Törende konuşan Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, Bütün imkanlarıyla Amatör Sporun yanında olduklarını ifade ederek, “Diyarbakırımız’da sporun gelişmesi için amatör spor kulüplerimize büyük iş düşüyor. Sadece malzeme dağıtımıyla değil Diyarbakırımız ve gençlerimiz için geliştirdikleri her faydalı projede onların yanlarında olmaya devam edeceğiz.” Dedi.

Törende TFF Başkan Vekili Ali Düşmez ve Diyarbakır ASKF Başkanı Remzi Dayan tarafından Vali Karaloğlu’na, isminin yazıldığı 21 numaralı A Milli Takımın forması ve hediye takdim edildi.

62. 946 ADET MALZEME

Konuşmanın ardından Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı’nın tedarik ettiği Futbol başta olmak üzere; basketbol, voleybol, hentbol, badminton gibi takım sporlarının; güreş, karate, kick boks, taekwondo, judo gibi dövüş sporlarının; satranç, masa tenisi gibi masa sporlarının ve yüzme, jimnastik, atletizm gibi sporların bulunduğu 24 ayrı branştan oluşan amatör spor kulüplerine; 148 çeşit üründen oluşan 62.946 adet malzeme bugün teslim edildi.

Bu haber 1216 kez okundu.
Diyarbakır - 19:21 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.