Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Büyükşehir’den Ergani ve Çermik’li çiftçilere fidan desteği

Çermik - 19 Mart 2021 15:01 A A

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, yerel üreticiyi desteklemek amacıyla Ergani ve Çermikli 120 çiftçiye toplam 3 bin adet dut fidanı dağıttı.

Kentte yerel üreticiyi desteklemek, vatandaşların doğal ve sağlıklı gıda ürünlerine ulaşmalarını sağlamak için çalışmalarını sürdüren Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, kuru dut ve dut pekmezinin üretim kapasitesini yükseltmek amacıyla Ergani ve Çermik ilçelerinde çiftçilere toplam 3 bin adet dut fidanı dağıttı. Toplam 120 çiftçinin yararlandığı fidan dağıtımında Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı, fidan dikim ve ürün verimliliği konusunda üreticileri bilgilendirdi.

Ergani ilçesinde düzenlenen dut fidanı dağıtımına Ergani Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Abdulselam Öztürk, Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanı Nihat Nurbaki, Ergani Tarım İlçe Müdürü Murat Çiçek, Çermik Belediye Başkanı Şeyhmus Karamehmetoğlu, Ergani ve Çermikli çiftçiler katıldı. Dut fidanı dağıtımından dolayı oldukça memnun olan Ergani ve Çermikli çiftçiler, verilen desteklerden ötürü Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

ÇİFTÇİLERE FİDAN DESTEĞİ DEVAM EDECEK

Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu’nun 2021’i sert kabuklu meyve yılı ilan etmesiyle birlikte 17 ilçede çiftçilere, fıstık, badem ve ceviz fidanları hibe edilecek. Toplam 15 milyon TL bütçeye sahip olacak projenin paydaşları Büyükşehir Belediyesi, GAP İdaresi ile Tarım ve Orman İl Müdürlüğü olacak. Projeden Çiftçi Kayıt Sistemi’ne (ÇKS) kayıtlı 5 dönüm ve 100 dönüm araziye sahip olan çiftçiler yararlanacak.

Bu haber 372 kez okundu.
Çermik - 15:01 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.