Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Cadde Ve Sokaklar Temizlendi, Kurum Binaları Dezenfekte Edildi

Bağlar - 13 Eylül 2020 18:17 A A

Bağlar Belediyesi Temizlik Müdürlüğü ekipleri, hafta sonunda ilçede temizlik ve dezenfekte seferberliğine çıktı.

Cadde ve sokaklar, antiseptik solüsyon ilacı karışımından oluşan tazyikli su ile yıkanırken, kurum ve kuruluşlar dezenfekte çalışmalarıyla steril hale getirildi.

GECE TEMİZLİK, GÜNDÜZ DEZENFEKTE

Ak Partili Diyarbakır merkez Bağlar Belediyesi, Yeni Tip Koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında ilçenin cadde ve sokakları ile kurum ve kuruluşlara ait binaları temizlik ve hijyen kıskacına aldı. Çevre dostu araçların kullanıldığı çalışmalarda ekipler, ilçenin işlek noktaları olan Göçmenler, Fatih, Nüket Coşkun ve Gürsel Caddelerini antiseptik solüsyon ilaçlarının karışımından oluşan tazyikli suyla baştan aşağı temizledi.

KAMU BİNALARI DEZENFEKTE EDİLDİ

Gece saatlerinde gerçekleşen çalışmalarla, esnaflar ve vatandaşlar tarafından yoğun olarak kullanılan bu alanlar steril hale getirildi. Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, kurum ve kurumların dezenfekte edilmesi için özel ekipler görevlendirdi.

Aralarında sağlık kuruluşları, eczaneler ve banka ATM’lerinin de bulunduğu bina ve yerleşkeler tek tek mercek altına alınarak steril hale getirildi.

Bu haber 361 kez okundu.
Bağlar - 18:17 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.