29° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Canlı Heykeller Koronavirüs’e karşı uyardı

Bağlar - 8 Kasım 2020 14:05 A A

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları sanatçıları, Koronavirüs’e (Covid-19) karşı alınacak önlemelere dikkat çekmek amacıyla canlı heykel performansı sergiledi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı bünyesinde çalışmalar yürüten Şehir Tiyatroları sanatçıları, canlı heykel performansıyla Koronavirüs’e karşı alınacak önlemlere dikkat çekti. Forum AVM’de düzenlenen etkinlikte sanatçılar Koronavirüs salgınında görev yapan sağlık çalışanları, temizlik görevlileri ve günlük hayattaki vatandaşları temsil eden figürleri sergiledi, gerek kalmadıkça dışarıya çıkılmaması ve uyarıların dikkate alınması betimlendi.

MASKE, MESAFE VE HİJYENE VURGU YAPILDI

Koronavirüs salgınından korunmak için önem taşıyan maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına da dikkat çeken sanatçılar, izleyenlerin beğenisini kazandı. Vatandaşlar performans sergilenirken sanatçılarla hatıra fotoğrafı çekti. Canlı heykel performansı, Koronavirüs’e dikkat çekmek için 8 Kasım Pazar günü Ninova AVM’de, 14 Kasım Cumartesi günü ise Ceylan Karavil AVM’de 15:00 ile 16:00 saatleri arasında sergilenecek.

Bu haber 487 kez okundu.
Bağlar - 14:05 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.