27° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Celal Güzelses eserine muhteşem düet..!

Diyarbakır - 15 Kasım 2020 16:28 A A

Diyarbakır’ın değeri ‘Şark Bülbülü’ merhum Celal Güzelses’in muhteşem eseri ‘Bahçada Yeşil Çınar’ adlı türküsüne  ünlü sanatçılar Haktan ve Ufuk Özel düet yaptı. Muhteşem türkü, yeniden dinlenme ve beğeni rekoru kırdı.

Diyarbakır’ın meşhur türküleri yeniden dinlenme rekoru kırıyor. ‘Şark Bülbülü’ merhum Celal Güzelses’in ‘Bahçada Yeşil Çınar’ adlı muhteşem eserine iki ünlü sanatçı düet yaptı. Diyarbakırlı ünlü ses sanatçısı Ufuk Özel ile sanatçı Haktan  eseri muhteşem seslendirdi. Düet, gerek ulusal medyada gerekse sosyal medyada tıklama ve beğeni rekoru kırdı.

Müzik yönetmenliğini Fatih Doğaner’in yaptığı yeni bir soundla yeniden düzenlenen ‘Bahçada Yeşil Çınar’ adlı Diyarbakır’ın muhteşem türküsünü ünlü ses sanatçıları Haktan ve Ufuk Özel düet yaparak yeniden seslendirdi. Haktan ve Ufuk Özel kendi içsel yorumları  ve orkestranın güçlü melodilerle harmanlayıp düet yaptığı türkü, yediden yetmiş yediye herkesi büyüledi.

“ÇOK MUTLUYUM”

Diyarbakırlı ses sanatçısı Ufuk Özel, eserin bu denli beğenilmesinin kendisini çok mutlu ettiğini ifade ederek, ‘’ Merhum Celal Güzelses’in eserini yeniden gündem olmasını istedim. Ne yapabilirim, nasıl bir projeyle bu eserin yeniden can bulmasını nasıl sağlarız diye uzun bir süre kafa yordum. Değerli dostum sanatçı Haktan ile birlikte eseri seslendirmeye karar verdim. Sağolsun değerli sanatçı Haktan da bu isteğimi geri çevirmeyerek beni mutlu etti. Bütün türkü sevenlerden büyük bir beğeni aldık. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Butür hiç bitmeyecek eserlerimizi canlardırmaya devam edeceğiz’’ dedi.

Volkan ESER’in Haberi

Bu haber 3538 kez okundu.
Diyarbakır - 16:28 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.