28° Parçalı bulutlu
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Çermik Belediyesi yeni hizmet binasına kavuşuyor

Çermik - 26 Ocak 2021 10:04 A A

Çermik’e yeni belediye hizmet binası yapılacak. 1974 tarihinden bugüne kadar hizmet veren ancak artık ihtiyaca cevap vermediği için Çermik Belediye hizmet binası boşaltıldı. Yeni bina yapılana kadar Belediye öğretmen evi binasında hizmet verecek.

Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu, göreve başladığı günden beri verdiği sözleri bir bir yerine getirdiklerini belirterek, “1974 yılında yapılan Çermik Belediye binasının artık hizmete elverişli olmamasından dolayı binanın yıkılıp yerine günümüz şartlarına uygun ilçenin tarihi dokusunu çağrıştıracak yeni bir hizmet binası yapımı için projemiz kabul gördü. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi tarafından Şubat ayı içerisinde ihalesi yapılacak yeni hizmet binası yaklaşık 1.5 yıl içerisinde açılacaktır” dedi.

Yeni yapılacak Belediye hizmet binasının zemin katı, artı bodrum ve 3 katlı olacağını ifade eden Başkan Karamehmetoğlu, “Binamızın oturum alanı 690 metrekaredir. Binanın altında ise 27 araçlık otopark olacak. Binamızın dış cephesi ilçenin tarihi dokusuna uygun çarşı projesinde olduğu gibi mekanik giydirme yapılacaktır. İlçeye yapılan hizmetlerde verdiği desteklerinden ötürü Sayın Valimiz Münir Karaloğlu’na ilçem adına teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

Bu haber 479 kez okundu.
Çermik - 10:04 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.