28° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Çermik Devlet Hastanesinin yer teslimi yapıldı

Çermik - 28 Temmuz 2020 10:19 A A

Çermik’te yapılması planlanan devlet hastanesi için yüklenici firmaya yer teslimi yapıldı. Hastanenin temelinin kurban bayramı sonrası atılması planlanıyor.

Sağlık Bakanlığı Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü Yapı Denetim Kontrol Mühendisleri ve Yüklenici Firma Yetkilileri Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu’nu makamında ziyaret etti. Yapılan görüşmelerin ardından yeni yapılacak olan Çermik Devlet Hastanesi’nin yer teslimi yapıldı.

Çermik Belediye Başkanı Karamehmetoğlu, ihalesi gerçekleştikten sonra 10 gün içerisinde yer teslimi yapılıp inşaata başlanması planlanan ancak pandemi nedeniyle bir süre ertelenen devlet hastanesinin ihalesini alan yüklenici firmanın ilçeye geldiğini ve yer teslimini yapıldığını belirterek, “Bayramdan sonra ilk kazmanın vurulması planlanıyor. Bodrum+Zemin+3 katlı olacak hastanemizin yer teslimi Sağlık Bakanlığı Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü Yapı Denetim Kontrol Mühendisleri ve Yüklenici Firma Yetkililerine yapıldı. Hastanenin ilk gündeme alınmasından bugüne kadar, gerek ilçede olduğumuz süreçte gerekse de Ankara’da yaptığımız ziyaretlerde hep dile getirdik ve evrak takibini bizzat kendim yürüttüm. Şükürler olsun ki bu aşamaya geldik’ dedi.

MİMARİSİ VE İÇ DEKORASYONU AVRUPA TARZINDA OLACAK

Mimarisi ve iç dekorasyonunun Avrupa tarzında yapılacak hastanenin 50 yatak kapasiteli olacağını ifade eden Başkan Karamehmetoğlu, ‘’İhtiyaç duyulması halinde 100 yatak kapasitesine çıkarılabilecek. Hastanede 10 yataklı yoğun bakım ünitesi de yer alacak. Hastanede koğuş sistemi kalkacak, tek kişilik içinde duşun da olduğu, refakatçinin de rahatça kalabileceği özel odalardan oluşacak. Üstünde helikopter pistinin de yer alacağı tam teşekküllü bir hastaneye kavuşulacak. Bu süreçte bir araya geldiğimizde sorunlarımızı dinleyen ve yapımı yönünde talimat veren Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca’ya, milletvekillerimize, kısacası emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” İfadelerini kullandı.

Bu haber 719 kez okundu.
Çermik - 10:19 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.