23° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Çermik’in Modern Hastanesi için ilk kazma 10 gün sonra

Çermik - 21 Haziran 2020 20:32 A A

Çermik İlçesinde 50 yataklı yeni modern Devlet Hastanesinin yapımı için ilk kazma 10 gün sonra vurulacak. Yer tespiti için ilçemize gelen yüklenici firma ile birlikte incelemelerde bulunan Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu, “yeni hastane ilçemize hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.

Uzun süredir gündemi meşgul eden ve yapılması için yetkililerin yoğun çaba harcadığı Çermik İlçe Devlet hastanesi için 3 Mart’ta ihaleye çıkılmasının ardından, pandemi süreci ile birlikte yatırımların durmasıyla birlikte akıbetinin ne olacağı merak konusu olmuştu.

Yeni normalleşme süreciyle birlikte yatırımların tekrar hayata geçmesiyle birlikte ilçemiz devlet hastanesinin yapılacağı müjdesi Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu’ndan geldi.

İhalesi gerçekleştikten sonra 10 gün içerisinde yer teslimi yapılıp inşaata başlanması planlanan ancak pandemi nedeniyle bir süre ertelenen devlet hastanesinin ihalesini alan yüklenici firmanın ilçeye geldiğini ve yer tespiti yaptığını belirten Belediye Başkanı Karamehmetoğlu, şöyle dedi:

DEVLET HASTANESİNİN İNŞAATININ İLK KAZMASI 10 GÜN SONRA

“Bodrum+Zemin+3 katlı olacak hastanemizin ilk kazması inşallah 10 gün sonra vurulacak. Yüklenici firma yer tespiti yapmak için ilçemize geldi. Kendileriyle birlikte incelemelerde bulunarak yardımcı olduk. Hastanenin ilk gündeme alınmasından bugüne kadar, gerek ilçede olduğumuz süreçte gerekse de Ankara’da yaptığımız ziyaretlerde hep dile getirdik ve evrak takibini bizzat kendim yürüttüm. Şükürler olsun ki bu aşamaya geldik.

AVRUPA TARZINDA VE 50 YATAKLI

Mimarisi ve iç dekorasyonu Avrupa tarzında olacak olan hastanemiz 50 yataklı olacak. İhtiyaç duyulması halinde 100 yatak kapasitesine çıkarılabilecek. Hastanede 10 yataklı yoğun bakım ünitesi de yer alacak. Hastanede koğuş sistemi kalkacak, tek kişilik içinde duşun da olduğu, refakatçinin de rahatça kalabileceği özel odalardan oluşacak. Üstünde helikopter pistinin de yer alacağı tam teşekküllü bir hastaneye kavuşulacak.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A TEŞEKÜR

Bu süreçte bir araya geldiğimizde sorunlarımızı dinleyen ve yapımı yönünde talimat veren Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca’ya, milletvekillerimize, Kaymakamımız Sayın Nazlı Demir’e, teşkilatımıza, kısacası emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

Bu haber 1046 kez okundu.
Çermik - 20:32 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.