29° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Çermik’te 50 yataklı devlet hastanesinin temeli atıldı

Çermik - 13 Ekim 2020 14:39 A A

Çermik ilçesinde yapılacak olan 50 yataklı devlet hastanesinin temeli atıldı.

Çermik Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu, girişimleri sonucu Çermik’te 50 yataklı devlet hastanenin bürokratik işlemlerinin tamamlandığını vurgulayarak, bugün ise temelini attıklarını söyledi.

Çermik Devlet Hastanesinin yapımına ilişkin resmi işlemlerin bittiğini açıklayan Karamehmetoğlu, Son teknolojiyle yapılacak hastane, yaklaşık 2 yılda tamamlanacağını söyledi.

Hastanenin çevre ilçelere de hizmet vereceğini dile getiren Karamehmetoğlu, “Hastanenin son teknoloji ile donatılacağını yaklaşık 20 yıldır yapılmasını bekliyorduk. Çermik halkımız her şeyin en güzeline layıktır. Verdiğimiz sözlerin sevincini yaşıyoruz. 50 yataklı devlet hastanesinin yatırım için Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Hastalıklarımıza şifa bulmasına vesile olmayı diliyorum” şeklinde konuştu.

Temel atma törenine, Çermik Kaymakamı Ramazan Polat, Çermik Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu, AK Parti Çermik İlçe Başkanı Hayrettin Kızılarslan, çeşitli kamu kurum, kuruluş ve sivil toplum temsilcileriyle vatandaşlar katıldı.

Yapılan konuşmaların ardından hastanenin temeli protokol üyeleri tarafından atıldı.

Bu haber 801 kez okundu.
Çermik - 14:39 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.