Açık
  • EURO 6.00
  • DOLAR 5.30

Çermik’te dolu yağışı etkili oldu

Çermik - 11 Eylül 2018 12:59 A A

Diyarbakır’ın Çermik ilçesinde etkili olan dolu ve sağanak yağışı hayatı olumsuz etkilerken, bazı ev ve iş yerlerini su bastı. Çermik Belediyesi, su basan ev ve işyerlerine yönelik çalışmalar başlatırken, Başkan Şehmus Karamehmetoğlu, çalışmaları denetledi.

Çermik’te etkili olan dolu ve sağanak yağışı hayatı olumsuz etkilerken, bazı ev ve iş yerlerini su bastı. Aniden bastıran yağış vatandaşları hazırlıksız yakalarken, cadde ve sokalar adeta göle döndü. Yağışa dışarıda yakalana vatandaşlar cadde ve sokaklarda ilerlemede zor anlar yaşadı.

BELEDİYE ÇALIŞMA BAŞLATTI

Çermik Belediyesi, ilçede etkili olan dolu ve sağanak yağış nedeniyle su basan evleri ve işyerlerine yönelik çalışma başlattı. Çermik Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu’nun da bizzat denetlediği ve yakından ilgilendiği çalışmalarda ev ve işyerlerinde biriken sular belediye ekiplerince iş makineleri ile  boşaltıldı. Suların tahliyesinin ardından ekipler, işyerleri ve caddelerde temizlik yaptı. Vatandaşlar, belediye tarafından yapılan çalışmalardan dolayı Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu’na teşekkür etti.

Bu haber 107 kez okundu.
Çermik - 12:59 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.