28° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Çermik’teki Saray Hamamı turizme kazandırılacak

Çermik - 10 Ağustos 2020 14:20 A A

Çermik İlçe Kaymakamı Ramazan Polat, Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu ile birlikte Saray Hamamında incelemelerde bulundu. Kaymakam Polat, hamamın en güzel şekilde değerlendirileceğini ifade ederken, Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu da, Saray Hamamını restoran olarak açmayı planlayarak turizme kazandıracaklarını söyledi.

Çermik İlçesine atandığı günden itibaren ilçemizi tanımak adına incelemelerde bulunan Kaymakam Ramazan Polat, Saray Hamamında Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu ile birlikte incelemelerde bulundu.

POLAT: “HAMAM EN GÜZEL ŞEKİLDE DEĞERLENDİRİLMELİ”

Restorasyonu tamamlanarak ilçe müzesi olarak şu anda faaliyet gösteren Saray Hamamını inceleyen Kaymakam Polat, Saray Hamamına adeta hayran kaldı. Hamamın yapılış tarihi ve restorasyonu hakkında bilgi alan Kaymakam Polat, Saray Hamamının en güzel şekilde değerlendirilmesi gerektiğini söyledi.

KARAMEHMETOĞLU: “HAMAM’IN TURİZME KAZANDIRILMASI İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Çermik Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu ise, işletme hakkı belediyeye ait olan Saray Hamamının turizme kazandırılması için çalışma yürüttüklerini söyledi. Belediye Başkanı Karamehmetoğlu, uzun süredir kent müzesi olarak faaliyet gösteren Saray Hamamını, restorana çevirerek turizme kazandırmayı planladıklarını söyledi.

“TIPKI DİYARBAKIR’DAKİ HASAN PAŞA GİBİ…”

Belediye Başkanı Karamehmetoğlu, “tıpkı Diyarbakır’daki Hasan Paşa Hanı gibi biz de burayı restorana çevirerek turizme kazandırmayı planlıyoruz. Bunun hem ilçemizde yaşayan hemşerilerimizin hem de ilçemize gelen misafirleri mutlu edeceğini düşünüyoruz. Tarihi bir mekanda kahvaltı yapması veya yemek yemesiyle birlikte o mistik havayı solumasını istiyoruz” şeklinde konuştu.

Bu haber 1304 kez okundu.
Çermik - 14:20 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.