24° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Çevre Bakanlığı’ndan Hani’ye 210 adet çöp konteynerı hediye edildi

Diyarbakır - 2 Mayıs 2020 18:38 A A

Çevre ve Şehircilik Bakanlığından Diyarbakır’ın Hani İlçesi’ne 210 adet çöp konteyneri hediye edildi. Hani Belediye Başkan İbrahim Lale’nin girişimleri sonucu ilçeye gönderilen çöp konteynerları ilçe merkezinin çeşitli noktalarına yerleştirilmeye başlandı. Bu arada, Hani Belediyesi araç filosuna bir kepçe aracı daha kattı.

Hani Belediye Başkanı İbrahim LALE

Hani Belediye Başkanı İbrahim Lale, Çöp konteynerlerinin en kısa zamanda ihtiyacı olan mahallelerde vatandaşların hizmetine sunulacağına işaret ederek, “İnsanıyla, havasıyla güzelliğiyle büyüleyici ilçemizde temizliğe hijyene her zamankinden daha fazla önem veriyoruz. Bildiğiniz gibi insanlığı sarsan salgın illetini hijyenle yenebiliriz. Belediye olarak sık aralıklarla dezenfekte çalışmalarımız devam ediyor ve bununla birlikte cadde ve sokaklarımızın daha temiz olması için çöp konteynerlerini gerek merkez mahallerimiz gerekse kırsal mahallelerimizde ihtiyaç olan her noktaya dağıtıyoruz. Ben bu hususta bize destek veren başta Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum’a ve Bakanlık çalışanlarına şahsım ve İlçem adına şükranlarımı sunuyorum” dedi.

ARAÇ FİLOSUNA YENİ BİR HİZMET ARACI EKLENDİ

Hani Belediyesi araç filosuna yeni bir hizmet aracı daha ekledi. Hani Belediye vatandaşlara daha hızlı ve kaliteli hizmet vermek amacıyla Kepçe (Kazıyıcı-yükleyici) aracı satın alarak, araç filosuna kattı.

Hani Belediye Başkanı İbrahim Lale, İlçenin her noktasına merkez, mahalle, mezra ayırt etmeden hizmet götürdüklerini vurgulayarak, “Hizmetlerimizin daha hızlı ve kaliteli olması adına araç filomuzu da güçlendiriyoruz. İlçemize uzun yıllar hizmet verecek araçlarımız, çalışmalarımızda bizlere büyük kolaylık sağlayacak. Çalışma arkadaşlarımızın işini kolaylaştırabilmek, vatandaşlarımızın da hızlı bir şekilde hizmet alabilmelerini sağlamak amacıyla araç filomuza kattığımız kepçemiz (kazıcı-yükleyici) ilçemize hayırlı olsun” diye konuştu.

Sait BAYRAM’ın Haberi

Bu haber 971 kez okundu.
Diyarbakır - 18:38 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.