29° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Ceylan Karavil AVM bugün açıldı

Diyarbakır - 11 Mayıs 2020 14:48 A A

Coronavirus nedeniyle bir aydan fazladır kapalı olan AVM’ler, hafta başında Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın açıkladığı mayıs ayı “Normalleşme Planı” kapsamında bugün faaliyete geçti.

Türkiye genelinde kapalı olan AVM’ler, Normalleşme planı ve alınan tedbirler kapsamında halkın ihtiyaçlarını karşılamak için mesaiye başladı.

Bu minvalde, Diyarbakır ilindeki AVM’ler de vatandaşlara hizmet sunmak amacıyla sabah saat 10.00’da açıldı.

Diyarbakır’da AVM’si bulunan işletme sahiplerinden Halim Karavil, Sağlık Bakanlığının yayımladığı genelgenin tamamını AVM’de uyguladıklarını belirterek bu kapsamda saat 10.00’da AVM’yi açtıklarını söyledi.

AVM girişinde termal kameralar yerleştirdiklerini dikkat çeken Karavil, ateşi anormal olan kişileri tespit edip sağlık kuruluşlarına bildirdiklerini vurguladı.

AVM içerisinde hijyen ve sosyal mesafe kurallarına uyacak her türlü tedbiri aldıklarını vurgulayan Karavil, bu kapsamda AVM içerisindeki iş yerleri sahiplerine de iç yazışma ile bilgilendirme yapıldığını ifade etti.

“BİZ SAĞLIK BAKANLIĞININ YAYIMLADIĞI GENELGE İLE HAREKET EDİYORUZ”

Sağlık Bakanlığının AVM’ler için yayımladığı genelge kapsamında hareket ettiklerini belirten Halim Karavil, “Biz, Sağlık Bakanlığının yayımladığı genelge ile hareket ediyoruz. Biz, bu genelgenin tamamına uyuyoruz. Örneğin; termal kameralar girişe koyduk. Ateşi yüksek olanları ölçüyor. Ayrıca giriş-çıkışları düzenli bir hale getirdik. Bunun dışında hijyenik ortamlar sağladık. Kısacası genelgede belirtilen bütün talimatları yerine getirmeye çalışıyoruz.” şeklinde konuştu.

 “SOSYAL MESAFE KURALINI UYGULAYARAK MASKESİZ VATANDAŞLARI İÇERİ ALMIYORUZ”

Sosyal mesafe kuralını yerine getirmek için birçok önlem aldıklarını belirten Karavil, “İç yazışmalar ile birlikte burada bulunan işletmeciler de ne yapmaları gerektiği noktasında bilgilendirildi. Yine AVM’de 17 kişilik olan asansör kapasitesini Sağlık Bakanlığımız belirttiği sosyal mesafe kuralından dolayı sayıyı 4’e indirdik. Yürüyen merdivenlerin tümünün önünde 2 metre sosyal mesafe kuralı uyarı çıkartmaları koydurduk. Maskesiz vatandaşları içeri almıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: İLKHA

Bu haber 996 kez okundu.
Diyarbakır - 14:48 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.