Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

CHP’nin İlk Başörtülü İlçe Başkanı

Bismil - 17 Eylül 2020 14:43 A A

Cumhuriyet Halk Partisi Bismil İlçe Başkanlığı’na Derya Zorooğlu getirildi. CHP Genel Merkezi tarafından Bismil İlçe Başkanlığına atanan Zorooğlu, CHP’nin ilk başörtülü başkanı olarak tarihe geçti.

TÜRKİYE GENELİNDE CHP’Lİ İLK BAŞÖRTÜLÜ KADIN BAŞKAN OLDU

Yazılı açıklamasına “Allah’ın rahmeti ve bereketi üzerinizde olsun” sözüyle başlayan Başkan Zorooğlu, “Cumhuriyet Halk Partisine gönül vermiş  dürüst, azimli ve kararlı yol arkadaşlarımın canı gönülden inanarak göstermiş oldukları çaba ve çalışmalarıyla zoru hatta en zor olanı başardık. 11.02.2020 tarihinde İlçe başkanlığına atandık ve 13.09.2020 tarihinde yapılan Cumhuriyet Halk Partisi Bismil İlçe Olağanüstü Kongresinde yapılan seçimi kazandık. Cumhuriyet Halk Partisi tarihinin, Türkiye genelinde ve Bismil’de ilk baş örtülü kadın başkan olma şansına sahip oldum. Bu benim için ve ilçemiz için büyük onur ve şanstır” dedi.

Zorooğlu, “Hayat sürekli bir değişim ve gelişim olduğu gerçeğiyle çıktığı yolda, ilk hedefinin yaptığı işin ne olursa olsun bu çerçevede en iyilerden biri olmaktır’ diyerek, şunları söyledi:

“Halkla ilişkiler, motivasyon ve yöneticilik deneyimlerimden hareketle edindiğim iş tecrübesi, beni bu noktaya getirdi. Yönetim kurulundaki arkadaşlarıma olan güvenle birlikte Bismil İlçemizde yeni ufuklar açmayı hedefliyoruz. Partimiz adına ilçemizde sevgi ve güven ile inancı artırarak, din, dil, ırk, mezhep, renk ve siyasi görüş ayırımı yapmaksızın ilçe halkımıza hizmet edeceğiz. Allah beni ve yönetim kurulundaki arkadaşlarımı mahcup çıkarmasın. Cumhuriyet Halk Partimizin Diyarbakır İl Başkanlığı ve partimizin genel merkezinde bize güvenen, destek olan inanan insanlara da teşekkür eder şükranlarımı sunuyorum”

Bu haber 1099 kez okundu.
Bismil - 14:43 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.