29° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Çıkar gruplarına riayet edilmesin!

Bağlar - 24 Ağustos 2021 12:52 A A

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO), Diyarbakır Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (DESOB), Oto Tamirciler Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifleri, 2.Marangozlar Sanayi Sitesi Kooperatifi, Oto Tamirciler Odası, Mobilyacılar ve Marangozlar Odası, Hurdacılar Odası ve Mega Sanayi Sitesi, Bağlar İlçesi Oğlaklı mevkiinde tahsis edilen 2 bin 560 dekarlık alanla ilgili ortak açıklama yapıldı.

Küçük sanayi siteleri ve kent merkezindeki kalan 1.nci, 2.nci, ve 3. KSS esnafları ve kent merkezindeki bina altlarında zor koşullarda faaliyetlerini yürütmeye çalışan imalatçı ve tedarikçi esnafların daha modern ve daha iyi şartlarda hizmetlerini yürütmelerini sağlamak amacıyla yeni bir KSS kurma çalışmalarının devam edildiğine dikkat çekilen açıklamada, bu durumun bazı kesimler tarafından istismar edilmek istendiğine dikkat çekildi.

Açıklamada, bazı kesimlerin yeni kooperatif kurduğu ve buraya üye yapıldığına dikkat çekilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Modern bir kent olma yolunda hızla gelişme kaydeden Diyarbakır’da ticaret ve sanayileşme alanında da çok önemli gelişmeler yaşanmaktadır. Diyarbakır Organize Sanayi Bölgesi, Tekstil İhtisas Organize Sanayi Bölgesi ve Besi İhtisas Organize Sanayi Bölgelerinde yatırımlar hızla devam ederken, Karacadağ OSB altyapı çalışmalarına da başlanmıştır. Aynı şekilde Diyarbakır Lojistik Merkezi kurma çalışmaları da bütün hızıyla devam etmektedir.

Bir yandan OSB’ler kurulurken, diğer yandan küçük sanayi siteleri ve kent merkezindeki kalan 1.nci, 2.nci, ve 3. KSS esnafları ve kent merkezindeki bina altlarında zor koşullarda faaliyetlerini yürütmeye çalışan imalatçı ve tedarikçi esnaflarımızın daha modern ve daha iyi şartlarda hizmetlerini yürütmelerini sağlamak amacıyla yeni bir KSS kurma çalışmalarına devam ediyoruz.

”OĞLAKLI MAHALLESİNDE 2560 DEKARLIK ALAN TAHSİS EDİLMİŞTİR”

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası ile Diyarbakır Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği’nin işbirliği ile 2018 yılından buyana başlatmış olduğumuz çalışmalarla Diyarbakır, Bağlar İlçesi, Oğlaklı Mahallesi sınırları içerisinde toplam 2560 dekarlık bir alan tahsisi yapılmıştır.

Bu alan üzerinde yapılacak yeni KSS ile ilgili olarak, mevcut KSS’ler ve diğer meslek odalarının yetkili organları ile sürekli işbirliği içerisinde hareket edilmekte, ilgili bütün kesimlerin görüş ve önerileri titizlikle değerlendirilmektedir. Kentimizin meslek örgütleri olarak bütün ilgili paydaşların da katılımı ile yürütmekte olduğumuz bu çalışmalarda temel önceliğimiz kentimizin ekonomik kalkınmasına katkı sunmak, kent merkezindeki görüntü ve gürültü kirliliğini ortadan kaldırmak, esnaf ve zanaatkârlarımızın modern koşullarda çalışmalarının fiziki altyapılarını güçlendirmektir.

Dolayısıyla yapılmakta olan ve önümüzdeki süreçte yapılacak olan bütün çalışmalar kentimizin ilgili kurum ve kuruluşlarının yanı sıra, imalatçı esnaf ve zanaatkârlarımız ile paylaşılmaya, onların görüş ve önerileri alınmaya devam edilecektir.

DTSO VE DESOB İŞBİRLİĞİ İLE ŞEFFAF VE KATILIMCI BİR ŞEKİLDE YÜRÜTÜLÜYOR

Kentimiz açısından oldukça önemli olan bu çalışmalar Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, DTSO ve DESOB işbirliği ile şeffaf ve katılımcı bir şekilde yürütülürken, maalesef bazı çıkar gruplarının bu konuyu istismar ederek, 5. KSS adı altında bir kooperatif kurdukları ve bu kooperatife üye kaydederek maddi menfaat elde etmeye çalıştıklarına dair duyumlar tarafımıza ulaşmıştır.

ÇIKAR GRUPLARINA RİAYET EDİLMESİN!

Söz konusu çalışmalarımızla herhangi bir ilgisi ve kurumsal işbirliği bulunmayan bu gibi çıkar gruplarına riayet edilmemesi, bu gibi durumlarla karşılaşılması halinde daha doğru bilgi edinmek için Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası veya Diyarbakır Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği ile irtibata geçilmesi konusunda kamuoyunu duyarlı olmaya davet ediyoruz.

Bu haber 571 kez okundu.
Bağlar - 12:52 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.