28° Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Çınar İlçe Milli Egitim Müdürlügüne Güzel atandı

Çınar - 25 Ocak 2021 22:08 A A

Diyarbakır’ın Çınar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne atanan Yusuf Güzel, yeni görevine bugün başladı. Güzel ilçe Çınar’da görev yapacak olmanın kıvancını yaşadığını ifade eden Yusuf Güzel, “Güçlü Zerzevan Kalesiyle tarihi kasırlarıyla, sosyo-kültürel yapısıyla öneme sahip bu güzel ilçemizin eğitim liderliğini üstlenmek büyük bir onurdur” dedi.

Milli Eğitim Bakanlığı kararıyla Çınar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne görevlendirilen Yusuf Güzel, bugün görevine başladı.

“ÇINAR’DA EĞİTİMİN SORUMLULUĞUNU YÜKLENMEK BÜYÜK ONURDUR”

Çınar İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Güzel, Güzel ilçe Çınar’da görev yapacak olmanın kıvancını yaşadığının altını çizerek, “Güçlü Zerzevan Kalesiyle tarihi kasırlarıyla, sosyo-kültürel yapısıyla öneme sahip bu güzel ilçemizin eğitim liderliğini üstlenmek büyük bir onurdur. Tüm kurumlarımızda, eğitim bileşenleri ve eğitim paydaşlarıyla; sevgi, saygı, hoşgörü ve karşılıklı anlayış içerisinde, ortak akılla hareket etmek suretiyle, Çınar’da eğitim-öğretimi daha üst basamaklara birlikte taşıyacağımıza inanıyorum” dedi.

“HEDEFİMİZ EĞİTİMDE KALİTENİN ARTIRILMASI”

Hedefinin eğitimde kalitenin artırılması, her alanda sürekli iyileşme ve gelişme olduğunu vurgulayan Güzel, “Çınar İlçemizde bugüne kadar görev yapan ilçe müdürlerimize yaptıkları hizmetten dolayı teşekkür ediyorum. Bu güzel ilçemizde birlik, beraberlik  içinde hareket etmenin çabası içerisinde olacağız. Beraber görev yapacağımız tüm yönetici, öğretmen, personel, veli ve öğrencilerimize başarılar diler, saygı ve sevgilerimi sunarım” diye konuştu.

YUSUF GÜZEL KİMDİR?

1989 yılında Diyarbakır’ın Sur ilçesinde doğdu.  Afyon Kocatepe Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği Bölümünden 2011’de Onur öğrencisi olarak mezun oldu. Aynı yıl Şırnak’a Türkçe Öğretmenliği yaptı. Şırnak İmam Hatip Ortaokulunda, Araköy Ortaokulunda; Okul Müdürlüğü ve Müdür Yardımcılığı yaptı. 2015-2019 yılları arasında Diyarbakır’da Türkçe Öğretmenliği ve Okul Müdür Yardımcılığı yaptı.  2017 yılında Siirt Üniversitesi’nde ve Atatürk Üniversitesi’nde Türkçe Eğitimi Anabilim dalında tezli yüksek lisansını Sezai Karakoç ve değerler üzerine tamamladı.

2019’da Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Türkiye Maarif Vakfı’nda görevlendirildi.  Bu kapsamda Pakistan’da çalışmalarda bulundu.  Şuanda Uluslararası İlişkiler ve Siyaset Bilimi anabilim dalında Kamu Diplomasisi üzerine çalışmaktadır. Çeşitli platformlarda  edebiyatla ilgili yazılar yazmaktadır”

Bu haber 1317 kez okundu.
Çınar - 22:08 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.