Açık
  • EURO
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 129
  • DOLAR
    Warning: number_format() expects parameter 1 to be double, string given in /home2/gazete/domains/diyarbakirgazete.com/public_html/wp-content/themes/wphaber/header.php on line 133

Çınar’da Kodlama Festivali başlıyor!

Çınar - 13 Nisan 2021 15:06 A A

Çınar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nce, “Kodlama Festivali” düzenlenecek. Çınar Kaymakamı Güher Sinem Büyüknalçacı öncülüğünde, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Güzel’in destekleriyle 19-23 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek Festival’de öğrencilere kodlama eğitimi verilecek.

Çınar Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, Projedeki hedeflerinin ilçedeki farklı kademelerdeki okulların katılımı ile öğrencilerin; analitik düşünme becerilerinin, sebep sonuç ilişkisi kurma ve takım halinde çalışma yeteneklerini arttırıp girişimcilik becerilerinin gelişmesi ve kod okuryazarlığı bilincinin yayılması için kodlama eğitimi verilmesi olduğunu belirttiler.

Kodlama haftası etkinlikleri kapsamında öğrencilerin kodlama ile tanışmalarını sağlayarak bilişim uygulamaları ile tüketen değil üreten bireyler haline getirilmesi sağlanacak.

Bu haber 887 kez okundu.
Çınar - 15:06 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.